Lubnauer dziękuje policji. Schwytano mężczyznę, który groził jej śmiercią

Policja zatrzymała mężczyznę, który groził śmiercią Katarzynie Lubnauer.
Policja zatrzymała mężczyznę, który groził śmiercią Katarzynie Lubnauer. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Katarzyna Lubnauer w niedzielę była jednym z gości programu "Kawa na ławę" w TVN24. W trakcie dyskusji w telewizyjnym studiu ktoś na adres redakcji wysłał maila z pogróżkami skierowanymi wobec szefowej Nowoczesnej. Sprawca błyskawicznie został namierzony i zatrzymany.


"Lubnauer ty k....o szmato dziwko suko trzeba cie zabić jak tego złodzieja adamowicza” – mail takiej treści (pisownia oryginalna, jedynie wulgaryzm został wykropkowany) dotarł wczoraj na adres kontakt24@tvn.pl. Redakcja nie pozostawiła tego bez reakcji – o sprawie powiadomiono policję.

Jak się okazało, sprawca mógł swoje straszne groźby wprowadzić w czyn. "Wczoraj dopełniłam po telefonie z Policji formalności, w nocy ostrzegli mnie, że sprawca jest w mojej okolicy, żebym nie wychodziła. Rano okazało się, że sprawca został w nocy ujęty" – napisała na Facebooku Katarzyna Lubnauer. Posłanka podziękowała stołecznym policjantom za ostrzeżenie i pogratulowała im błyskawicznej akcji.
Można się spodziewać, że sprawa znajdzie swój finał przed sądem. Z jakim wyrokiem powinien się liczyć sprawca? Praktyka z ostatnich miesięcy wskazuje, że sądy raczej nie uniewinniają autorów tego typu gróźb. Zasądzane wyroki trudno jednak uznać za szczególnie surowe.

"Będziesz ku*wo wisiał za popie*dolenie kraju już za niedługo. Zobaczysz" – taką wiadomość otrzymał białostocki poseł Krzysztof Truskolaski. W czerwcu zapadł wyrok. Kara to 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata i 5 tys. zł grzywny.

Sama Katarzyna Lubnauer zapewniła, że zastraszyć się nie da. Od rana znów jest na ulicach Warszawy i rozdaje wyborcze ulotki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje