"Jęki było słychać na całą ulicę". Sąsiedzi opowiedzieli o kamienicy Mariana Banasia

Sąsiedzi krakowskiej kamienicy Mariana Banasia opowiedzieli, jak wyglądała codzienność w hotelu na godziny.
Sąsiedzi krakowskiej kamienicy Mariana Banasia opowiedzieli, jak wyglądała codzienność w hotelu na godziny. Fot. Maciej Jaźwiecki i Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
O tym, jak wyglądała codzienność w hotelu na godziny, opowiedzieli krakowskiemu reporterowi "Gazety Wyborczej" sąsiedzi tego budynku. – Oni w tym hotelu często nawet okien nie zasłaniali. Wszystko było widać (…) Napakowani faceci z panienkami w kusych szortach. Taka głównie klientela – mówili rozmówcy "GW".


Jak pokazali dziennikarze "Superwizjera" TVN, w kamienicy, której właścicielem był szef NIK, oferowano "pokoje na godziny". Banaś oświadczył już po wybuchu afery, że w sierpniu (czyli na moment przed objęciem fotela w Izbie) sprzedał nieruchomość.

W programie dziennikarze pokazali w kamienicy umięśnionego mężczyznę ze złotymi pierścieniami na palcach. To jeden z braci K. prowadzących hotel. Bracia byli powiązani z krakowskim półświatkiem. K. zachowywał się tak, jakby był szefem pensjonatu. Gdy reporter dopytywał o działalność, mówił, że zadzwoni do Banasia. Przez telefon mówił do niego na ty, konsultował się z Banasiem, a następnie wyrzucił "upierdliwego" dziennikarza z hotelu.

"Mam serdecznie dość tego burdelu! I nie dość, że z balkonu muszę obserwować pracę prostytutek, to na całą ulicę słychać jęki i nikt nie dba o odrobinę dyskrecji. Ale to jeszcze nic. Ponieważ towarzystwo, odwiedzając ten przybytek, zazwyczaj jest nietrzeźwe, przez okna słychać non stop wyzwiska, bluzgi, przekleństwa. Co chwilę jakaś akcja z policją, dzisiaj o 5.39 rano wrzaski na całą ulicę było słychać, kiedy ochrona wyrzucała jakiegoś delikwenta" – napisała kilka miesięcy temu internautka na jednym z forów.

Jak opisuje w "Gazecie Wyborczej" Jarosław Sidorowicz, lokatorzy krakowskiej kamienicy dostali gazem po oczach od jednego z członków rodziny K., której związki z nowym szefem NIK Marianem Banasiem pokazali dziennikarze TVN.

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje