Ukradła w Biedronce naklejki na Słodziaki. 31-latce z Nowego Sącza grozi 5 lat więzienia

Słodziaki stały się obiektem tak wielkiego pożądania, że kobieta z Nowego Sącza zdecydowała się ukraść rulon naklejek ze sklepu, żeby zdobyć kilka maskotek.
Słodziaki stały się obiektem tak wielkiego pożądania, że kobieta z Nowego Sącza zdecydowała się ukraść rulon naklejek ze sklepu, żeby zdobyć kilka maskotek. Fot. Instagram / @mamadu.pl
Pluszowe maskotki z Biedronki budzą tak wielkie emocje, że pewna 31-letnia kobieta z Nowego Sącza zdecydowała się ukraść rolkę z naklejkami, które można wymienić na Słodziaka. Teraz ma problem z wymiarem sprawiedliwości, grozi jej nawet 5 lat więzienia.


W sklepach sieci Biedronka każdy klient może przy okazji robienia zakupów dostać naklejki, które później wymienia się na pluszowe zabawki lub książki. Im więcej zapłaci się za zakupione towary, tym więcej dostaje naklejek. Kobieta z Nowego Sącza nie miała dość cierpliwości, by mozolnie zbierać na Słodziaka. Postanowiła wziąć sprawę w swoje ręce. Mówiąc konkretnie, ukradła całą rolkę z naklejkami, łącznie 556 sztuk.

Tyle starczyłoby na 9 dużych maskotek, 13 małych lub 37 książek. Zanim policja zatrzymała kobietę, ta zdążyła wymienić naklejki na kilka maskotek i książek. Zatrzymana przyznała się do winy i zgłosiła chęć dobrowolnego poddania się karze. Grozi jej kara nawet pięciu lat więzienia za narażenie sieci Biedronka na stratę w wysokości ponad 800 zł.

Jak widać, fani maskotek nie cofną się przed niczym, żeby dostać upragnionego pluszowego zwierzaka. Żeby wymienić oryginalne naklejki na pluszaka, trzeba zostawić w Biedronce równowartość od 600 do 2400 zł. Dla wielu osób to zbyt wysokie koszty, stąd te wcześniejsze akcje jak np. "na horom curke". W przypadku najnowszych Słodziaków Polacy rozwinęli techniki, służące pozyskaniu maskotek. Niektórzy kupują naklejki na Allegro w kilkunastokrotnie niższych cenach.


Za 60 naklejek, czyli liczbę uprawniającą do wymiany na Słodziaka, na Allegro trzeba zapłacić 40 zł, a więc znacznie mniej niż w przypadku standardowych zakupów w sklepie. Biedronka zastrzega jednak, że każda naklejka ma swój unikalny numer, dlatego próby oszustwa będą wychwytywane.

W serwisie aukcyjnym można również kupić same Słodziaki. Cena maskotek wynosi około 40 zł za sztukę. Są również osoby, które pluszaków szukają w chińskich sklepach internetowych, takich jak Aliexpress. Cały komplet maskotek stamtąd, wraz z przesyłką można mieć już za ok. 30 zł.

źródło: "Gazeta Krakowska"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POLECAMY

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
0 0Kaju Godek, zamilcz. Naprawdę wolałabym nie usłyszeć tych słów o miesiączce
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy
DADHERO 0 085 procent kierowców w Warszawie chce mnie zabić. I mam tego dosyć!