Nagła przemiana chłopaka – mema. Atakował Marsz Równości, a teraz... sam w nim uczestniczy

Patryk Kobyłko rok temu zdobył sławę w internecie jako zapiekły przeciwnik Marszu Równości w Lublinie. Teraz zmienił zdanie i... sam w nim uczestniczył.
Patryk Kobyłko rok temu zdobył sławę w internecie jako zapiekły przeciwnik Marszu Równości w Lublinie. Teraz zmienił zdanie i... sam w nim uczestniczył. fot. Kuba Gawron
Patryk Kobyłko jeszcze rok temu atakował Marsz Równości – w stronę uczestników wykrzykiwał groźby ("wyrżniemy was!") i epitety ("tęczowi faszyści"). Dwanaście miesięcy później nastolatek, który stał się znany w internecie, jest już po drugiej stronie barykady. Podczas wczorajszego Marszu Równości w Lublinie był... jednym z uczestników.


Zdjęcie Patryka Kobyłko kojarzy wielu polskich internautów. W 2018 roku nastolatek ubrany w marynarkę z biało–czerwoną opaską i nieprzypadkową muszkę (fan Janusza Korwina–Mikke), został uwieczniony podczas protestu przeciw Marszowi Równości w Lublinie. Fotografia autorstwa Kuby Gawrona stała się memem, a sam Kobyłko – lokalnym celebrytą.
Minął rok, a Kobyłko znalazł się po drugiej stronie barykady. Wczoraj w Lublinie wziął udział w Marszu Równości, którego uczestnicy domagają się równych praw dla ludzi LGBT. Dlaczego nastolatek wziął udział w manifestacji?

Prawdziwa zmiana poglądów?
Okazuje się, że to nie pierwszy przejaw tego, że Kobyłko zmienił poglądy. Jeszcze niedawno zdeklarowany zwolennik prawicy, teraz wychwala na Facebooku SLD i Leszka Millera, a także robi sobie selfiki z politykami Lewicy. Chce się nawet zapisać do Sojuszu Lewicy Demokratycznej, ale źródło naTemat twierdzi, że szanse na jego przyjęcie – przynajmniej obecnie – są marne. Zbyt świeżo w pamięci jest bowiem to, co robił zanim zmienił poglądy.

Poza tym wiele osób wątpi w autentyczność jego przemiany i uważa, że Kobyłko ma być kretem, który chce przeniknąć do Lewicy by ją skompromitować. Są też jednak opinie, że metamorfoza nastolatka jest prawdziwa – miał przemyśleć wiele spraw, bo znalazł swoją drugą połowę. Który scenariusz jest prawdziwy? Pokaże czas. Jedno pozostaje pewne: Kobyłko na Marszu Równości robił furorę.
II Marsz Równości w Lublinie
Pokojowy II Marsz Równości w Lublinie, który odbył się w sobotę, zakłócili kontrmanifestanci reprezentujący skrajną prawicę. Zaczęli szarpać się w policją, więc wobec kilku agresywnych osób użyto gazu łzawiącego i armatek wodnych. Są zatrzymania.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno
INNPoland 0 0Negatywne komentarze na Allegro się opłacają. Za ich usunięcie płacą nawet 80 zł
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko
0 0Przy tych posunięciach twardy elektorat... wymięka. Tak PiS wkurzyło swoich wyborców
0 0Zapytali o koszty wizyt zagranicznych Szczerskiego. Kwota wbija w fotel
0 0Modest Amaro otwiera kolejną restaurację. “To będzie coś unikalnego”
INNPoland 0 0Lodowe księżyce i wiatr słoneczny. Człowiek w kosmosie to nic przy tych misjach
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Najmłodsza miliarderka się bogaci. Poruszenie w świecie mody
WYWIAD 0 0"Żenujące". Były sołtys Rytla nie ukrywa, co myśli o reportażu Superwizjera o Beacie Szydło
0 0Nauczyciel pokazuje absurd. "Podręczniki niezgodne z podstawą"