Vega spuścił z tonu. Już nie atakuje Misiewicza, tylko go... przeprasza

Patryk Vega przeprasza Bartłomieja Misiewicza.
Patryk Vega przeprasza Bartłomieja Misiewicza. Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta, Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Bartłomiej Misiewicz chciał pozywać Patryka Vegę za film "Polityka", w którym pojawia się postać mająca przypominać byłego rzecznika MON. Reżyser nic sobie nie robił z tych gróźb, ale teraz zupełnie zmienił zdanie i przeprosił Misiewicza. "Jestem katolikiem, żałuję, że zapędziłem się w agresji" – tłumaczy.


"Oświadczam, że postać grana przez aktora Antoniego Królikowskiego nie jest Bartłomiejem Misiewiczem, a fabuła Filmu jest jedynie wizją artystyczną" – napisał Patryk Vega w swoim oświadczeniu na Facebooku.

Reżyser ubolewa, że w toku promocji filmu "Polityka" nie zanegował rozszyfrowania tej postaci jako Bartłomieja Misiewicza. "Jestem katolikiem, żałuję że zapędziłem się w agresji i przepraszam za użycie przykrych słów w stosunku do pana Bartłomieja Misiewicza w wywiadzie telewizyjnym udzielonym panu redaktorowi Bogdanowi Rymanowskiemu" – dodał Vega. Jeszcze przed premierą filmu reżyser co chwilę ujawniał nowe wątki ze swojej produkcji. Te z Antonim Królikowskim w roli głównej wzbudzały najwięcej emocji, bowiem od początku było jasne, że to postać wzorowana na Misiewiczu.

Widzieliśmy go w scenie miłosnej z Januszem Chabiorem, wcielającym się w postać podobną do Antoniego Macierewicza. To nie wszystko. Można też zobaczyć, jak filmowy Misiewicz "wciąga kreskę" narkotyku wysypanego na ciele nagiej kobiety czy jeździ czołgiem.

Misiewicz żądał usunięcia niektórych scen i domagał się milionowego odszkodowania oraz przeprosin od Vegi. W odpowiedzi reżyser kpił sobie, że "ma zegarki droższe niż jego milionowy pozew". Ostatecznie Bartłomiej Misiewicz wycofał pozew.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POLECAMY

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
0 0Kaju Godek, zamilcz. Naprawdę wolałabym nie usłyszeć tych słów o miesiączce
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy
DADHERO 0 085 procent kierowców w Warszawie chce mnie zabić. I mam tego dosyć!