Obraz Banksy’ego poszedł na aukcji za rekordową kwotę. Cena wzrosła dzięki brexitowi

Obraz mierzy prawie 4 metry.
Obraz mierzy prawie 4 metry. Fot. Youtube.com/afpde
Obraz Banksy’ego przedstawiający brytyjski parlament pełen szympansów został właśnie zlicytowany za rekordową kwotę prawie 10 mln funtów. Wszystko dzięki brexitowi - dzieło artysty doskonale wpisuje się w sytuację, która ma obecnie miejsce na wyspach.


"Devolved Parliament" został wystawiony do licytacji przez dom aukcyjny Sotheby’s. Cena wywoławcza obrazu wynosiła milion funtów. W licytacji udział wzięły trzy osoby - jedna była obecna na sali, a dwóch pozostałych klientów działało za pośrednictwem telefonów.

Koniec końców licytację wygrał jeden z telefonicznych uczestników, oferując cenę 9,88 mln funtów za obraz z szympansami. To rekordowa kwota za dzieło Banksy’ego. Przypomnijmy, że dotychczasowym rekordem streetartowca była kwota z 2008 roku, która wyniosła 1,87 mln dolarów.

Według brytyjskich mediów wartość obrazu z małpami wzrosła wraz z sytuacją, która od dłuższego czasu nawiedza Wielką Brytanię. Chodzi oczywiście o brexit.

Brytyjski premier Boris Johnson prowadzi obecnie swoją "ofensywę uroku", próbując przekonać Izbę Gmin do alternatywnej umowy brexitowej. Jak podaje Bloomberg, udało mu się zdobyć wsparcie posłów z Partii Konserwatywnej. Do 18 października brytyjski premier musi jeszcze przekonać Unię Europejską.


źródło: Bloomberg
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POLECAMY

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
0 0Kaju Godek, zamilcz. Naprawdę wolałabym nie usłyszeć tych słów o miesiączce
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy
DADHERO 0 085 procent kierowców w Warszawie chce mnie zabić. I mam tego dosyć!