Jaki chce przetłumaczyć taśmy Neumanna na różne języki. Nagrania da europosłom

Polityk PiS ma zamiar rozesłać nagrania do wszystkich europarlamentarzystów.
Polityk PiS ma zamiar rozesłać nagrania do wszystkich europarlamentarzystów. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
TVP Info ujawniło w ostatnim czasie nagrania, na których Sławomir Neumann m.in. tłumaczy, jak w jego ocenie wyborcy reagują na zarzuty dla polityków związanych z PO. Za tłumaczenie taśm chce zabrać się Patryk Jaki. Ma zamiar pokazać europarlamentarzystom, dlaczego w Polsce ważna jest reforma wymiaru sprawiedliwości.


Na taśmie ujawnionej przez państwową telewizję szef klubu PO w Sejmie przyznał, że prezydenci miast mogą mieć zarzuty prokuratorskie, ale to nie powstrzyma ich przed wystartowaniem w wyborach. Ten wątek wzbudził wyjątkowo dużo emocji.

Całą sprawą postanowił zająć się Patryk Jaki. Na Twitterze opublikował wpis, w którym zapowiedział nietypową i dość pracochłonną akcję tłumaczenia taśm Neumanna. "Zaczynam akcję tłumaczenia na różne języki taśm Neumanna dla wszystkich w Parlamencie Europejskim, aby zrozumieli, dlaczego w Polsce potrzebna jest reforma wymiaru sprawiedliwości" – czytamy profilu polityka PiS. "Specjalną paczkę dostanie z pozdrowieniami Timmermans, bo szef klubu POKO gwarantował, że Sądy zrobią tak, jak on chce" – dodał w poście.

TVP Info taśmom z Tczewa od samego rana poświęca piątkowe "Wydanie specjalne". Na nagraniach słychać m.in., jak Neumann krytycznie wypowiada się o Komitecie Obrony Demokracji ("Nie ma KOD-u, KOD jest niczym. […] Ci ludzie z tego KOD-u, bez organizacji, są niczym") czy narzeka na działaczy z Tczewa ("Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem. [...] Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p***by, naprawdę"). 


Piotr Rodzik napisał w naTemat o tym, co miały zatuszować taśmy Neumanna. "Aż trudno uwierzyć w taki przypadek. Opublikowane przez TVP Info taśmy Neumanna nie dość, że uderzają w opozycję tuż przed wyborami, to jeszcze "przykrywają" inne opublikowane w ostatni dniach taśmy" – czytamy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno