Porażające słowa Trumpa. Tak tłumaczy, dlaczego zdradził kurdyjskich sojuszników

Donald Trump w kuriozalny sposób tłumaczy, dlaczego zdradził Kurdów.
Donald Trump w kuriozalny sposób tłumaczy, dlaczego zdradził Kurdów. Fot. 123.rf / Twitter.com/TSKMap.net
Donald Trump podał powód, dla którego podjął decyzję o pozostawieniu Kurdów na łaskę Turcji. Fatalną decyzję wyjaśnił w szalenie kuriozalny sposób, odnosząc się do wydarzeń sprzed 75 lat.


– Kurdowie walczą o swoją ziemię. Jak napisał dziś ktoś w bardzo mocnym artykule, nie pomogli nam w czasie II wojny światowej, nie pomogli nam np. w Normandii – powiedział prezydent USA Donald Trump. Turcja zaatakowała syryjskich Kurdów po tym, gdy w niedzielę dostała zielone światło od Amerykanów. W naTemat pisała o tym Katarzyna Zuchowicz, jeszcze zanim nastąpił turecki atak. Tym samym wyjaśniła się zagadka, dlaczego prezydent USA postanowił zdradzić dotychczasowych sojuszników w walce z Państwem Islamskim, niejako pozwalając Turcji na atak na pozycje kurdyjskie. Ankara długo nie czekała, pierwsze bomby spadły wkrótce po tym, jak Trump ogłosił, że wycofuje z regionu amerykańskich żołnierzy.Jak informuje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, w środę zginęło co najmniej 11 osób, w tym ośmiu cywilów. Z kolei Syryjskie Siły Demokratyczne, których trzon stanowią żołnierze pochodzenia kurdyjskiego, donoszą o pięciu zabitych cywilach, trzech żołnierzach i kilkudziesięciu osobach rannych. – Poza tym lubimy Kurdów – miał powiedzieć Donald Trump zaraz po tym, jak wypomniał im brak udziału w walkach w Normandii.

Jednocześnie prezydent USA Donald Trump wydał w środę oświadczenie, w którym napisał, że atak Turcji na Syrię to "zły pomysł", którego USA nie popierają. Na Twitterze napisał też wersalikami, że "WEJŚCIE NA BLISKI WSCHÓD JEST NAJGORSZĄ DECYZJĄ PODJĘTĄ W HISTORII NASZEGO KRAJU!" i bronił swojej decyzji o wycofaniu amerykańskich oddziałów z północno-wschodniej Syrii.
źródło: "Business Insider"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje