Szykuje się duża niespodzianka w Warszawie. Jachira tuż za znanymi nazwiskami KO

Klaudia Jachira prawdopodobnie dostanie się do Sejmu. Tak wynika z niepełnych danych PKW po obliczeniu niespełna 80 proc. głosów.
Klaudia Jachira prawdopodobnie dostanie się do Sejmu. Tak wynika z niepełnych danych PKW po obliczeniu niespełna 80 proc. głosów. Fot. YouTube / Klaudia Jachira
Koalicja Obywatelska poniosła dotkliwą porażkę z PiS w wyborach do Sejmu. Wszystko wskazuje na to, że partia Kaczyńskiego znów weźmie sejmową większość. Jednak swój mały sukces może świętować Klaudia Jachira – youtuberka, która wsławiła się między innymi niewyszukanym humorem o "parówkach smoleńskich".


Na podstawie niepełnych jeszcze danych PKW wiadomo, że Jachira uzyskała minimum 4079 głosów w okręgu nr 19, co daje na razie kontrowersyjnej aktorce ósme miejsce wśród kandydatów KO. Miejsc do obsadzenia jest 9. Oznacza to, że Klaudia Jachira prawdopodobnie obejmie mandat posła. Co ciekawe, 1260 głosów uzyskała za granicą, a 3 na statkach. Jachira podziękowała już za poparcie na Twitterze i zaapelowała jednocześnie o trzymanie kciuków do końca. Nie wszyscy jednak podzielali jej radość. "Najlepsza inwestycja Jarosława Kaczyńskiego to Pani w Sejmie!" – odpowiedział jeden z internautów. Jachira znalazła się w doborowym towarzystwie. Lepsze od niej wyniki uzyskali w Warszawie tylko Małgorzata Kidawa-Błońska, Katarzyna Lubnauer, Dariusz Rosati, Aleksandra Gajewska, Katarzyna Piekarska, Michał Szczerba i Urszula Zielińska.

Bób, Hummus, Włoszczyzna
Jachira sporo emocji wywołała pozując na finiszu kampanii na tle pomnika AK, na którym widniał napis "Bóg Honor Ojczyzna". Kandydatka KO stanęła pod nim z transparentem "Bób Hummus Włoszczyzna". Spotkało się to z ostrą krytyką, także ze strony czołowych polityków KO, między innymi Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

W innym prestiżowym warszawskim pojedynku Jarosław Kaczyński zdecydowanie przegrał w starciu jedynek z Kidawą-Błońską. W skali kraju natomiast bardzo wyraźnie wygrało PiS. Po przeliczeniu niespełna 91 proc. głosów PiS ma 44,57 proc. głosów, a KO 26,65 proc.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Tomasz Raczek zwraca uwagę na szczegóły kultowego już filmu
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu