Krynicka na koniec dała pokaz pogardy. Posłanka PiS wyjaśniła, dlaczego cieszy się, że znika z Sejmu

Bernadeta Krynicka z PiS cieszy się, że nie będzie zasiadała w parlamencie z Klaudią Jachirą.
Bernadeta Krynicka z PiS cieszy się, że nie będzie zasiadała w parlamencie z Klaudią Jachirą. Fot. Twitter.com / @Piekarski_M
W Sejmie nastał czas pożegnań. Mandatu w ostatnich wyborach nie zdobyła m.in. Bernadeta Krynicka z PiS, która jednak... cieszy się, że już nie będzie zasiadać w ławach sejmowych, bo będzie tam Klaudia Jachira. Opowiedziała o tym w krótkiej rozmowie z dziennikarzami.


Bernadetę Krynicką dziennikarzom udało się jeszcze przyłapać na sejmowym korytarzu. Posłanka PiS nie obejmie mandatu posła Sejmu IX kadencji, więc to jedna z ostatnich okazji, by porozmawiać z nią w budynku parlamentu.

Przedstawicielka PiS usłyszała pytanie dotyczące protestu opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie. Jeden z dziennikarzy zasugerował, że to postawa posłanki wobec nich zdecydowała o tym, że nie zdobyła mandatu posła. – Ja się źle nie zachowywałam, tylko wy to zmontowaliście w taki sposób – ucięła.

Krynicka w uśmiechem na twarzy przemierzała sejmowy korytarz i musiała mierzyć się z kolejnymi pytaniami. – Cieszę się, że nie będę zasiadać w ławach sejmowych z panią Jachirą – stwierdziła, po czym dodała, że o nikim nie wypowiada się pogardliwie. Posłanka na koniec oceniła swój wyborczy rezultat. – Mieliśmy bardzo silną listę, a ja zrobiłam świetny wynik. I z tego bardzo się cieszę – zakończyła.

Nagranie z wypowiedzią Krynickiej opublikował w sieci dziennikarz RMF FM Mariusz Piekarski. Krynicka była "ósemką" w okręgu numer 24. Zdobyła ostatecznie 9328 głosów. W poprzedniej kadencji Sejmu posłanka dała się zapamiętać z kilku bulwersujących sytuacji. Mowa choćby o słynnym zdjęciu, które wymownie pokazało, co myślała o proteście niepełnosprawnych. W ostatnim czasie głośno było też o jej wystąpieniu, kiedy – jak tłumaczyła później – "poplątał się jej język".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Czujesz, że nie dasz rady, obejrzyj film. 10 tytułów, które powinna zobaczyć każda kobieta
0 0Czekasz, aż ostygnie, zanim włożysz do lodówki? 3 kulinarne błędy, które popełnia każdy Polak
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz jak? Nie przejmuj się, nie ty jeden. Oto nasze rady, jak mądrze wychowywać syna
MamaDu 0 0"Cesarskie cięcie powoduje problemy dziecka w dorosłości". Wywiad z prof. Ewą Helwich
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację