Kaczyński znów to zrobił. Na pogrzebie Szyszki padły dzielące Polaków słowa

Jarosław Kaczyński nie uniknął ostrych słów na pogrzebie byłego ministra środowiska Jana Szyszki
Jarosław Kaczyński nie uniknął ostrych słów na pogrzebie byłego ministra środowiska Jana Szyszki Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński wraz z innymi czołowymi politykami Prawa i Sprawiedliwości pojawił się na pogrzebie byłego ministra środowiska Jana Szyszki. Prezes PiS nie cofnął się przed ostrymi słowami i wbiciem szpilki w opozycję. Zasugerował, że ataki na Szyszkę mogły być jedną z przyczyn jego przedwczesnej śmierci.


W środę w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie odbył się pogrzeb Jana Szyszki. Na ostatnim pożegnaniu byłego ministra środowiska pojawił się prezydent Andrzej Duda, który nadał mu pośmiertnie Order Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia dla naszego kraju, a także czołowi politycy PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Prezes partii rządzącej zabrał również podczas mszy świętej głos. – Przyszło mi pożegnać człowieka (...) z którym ja i moje środowisko szło razem przez 30 lat. Pan prof. Szyszko był wybitnym uczonym. (...) Był kimś o twardych poglądach. (...) Był twardy jak stal. Był twardy jeśli chodzi o sferę przekonań, sferę związaną z wiara, bronił zasad wiary, tego wszystkiego, co związane z nauką Kościoła. (...) Dobrze zasłużył się ojczyźnie – mówił Kaczyński zgromadzonym.

Na tym jednak prezes PiS nie poprzestał. Polityk nawiązał bowiem do krytyki, jakiej były minister środowiska doświadczył z powodu wycinki Puszczy Białowieskiej oraz po tym, jak zasugerował, że Polki powinny rodzić wiele dzieci i pozostać w domu, by je wychowywać. – Był człowiekiem utalentowanym, odszedł przedwcześnie, można powiedzieć w walce, bo walczył o to, by wielka sprawa naprawy RP mogła być kontynuowana. Być może ciężar tej walki, ten fizyczny i ten związany z atakami były jedną z przyczyn tej tragicznej śmierci – zasugerował.


Przypomnijmy, że bezpośrednio po śmierci Jana Szyszki podczas konwencji partii w Kielcach Kaczyński powiedział, że były minister "odszedł w szczególnych okolicznościach". – Majestat śmierci nie pozwala mi dzisiaj o tym mówić, ale trzeba będzie o tym powiedzieć, bo to nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz – stwierdził tajemniczo. Potem prezes PiS sprostował jednak te słowa.

Polityka do ostatnich dni
Były minister środowiska, polityk, leśnik zmarł 9 października w wieku 75 lat. O jego śmierci poinformował jako pierwszy prezydent Andrzej Duda. "Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk, ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua... RiP" – napisał prezydent.

Na posadę rządową Szyszko wrócił w 2015 r., obejmując tekę ministra środowiska w rządzie Beaty Szydło, ale w połowie kadencji Sejmu został zdymisjonowany. Szyszko był posłem na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. W ostatnich wyborach kandydował do parlamentu z okręgu 20, czyli tak zwanego obwarzanka warszawskiego, do ostatnich dni uczestniczył w kampanii.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
INN:Poland 0 0Sieć 5G to nie tylko szybszy Netflix. To również ochrona amazońskich lasów deszczowych
0 0Coldplay wydał nową płytę i zagrał najdziwniejszy koncert w historii. Tutaj obejrzysz go w całości
Diverse 0 0Na pewno masz w szafie ubrania z ich logo. Teraz będą w nich jeździć uczestnicy Rajdu Dakar
INN:Poland 0 014 prostych sposobów na bardziej ekologiczne życie. Od tego warto zacząć

TYLKO W NATEMAT

0 0Nie możesz pojąć, dlaczego PiS stawia na Pawłowicz i Piotrowicza? Eliza Michalik ma teorię
0 0"Znów muszę bronić Polski". Patryk Jaki w swoim żywiole, sprawdziliśmy jego aktywność w PE
0 0Prof. Jerzy Bralczyk ocenił pierwsze posiedzenia nowego Sejmu
0 0"Kaczyński jest wam wdzięczny". Posłowie Lewicy wsparli PiS w ważnym głosowaniu
0 0Wielka niespodzianka w ostatnim sezonie "Wikingów". Pojawi się w nim mocny, polski akcent
0 0Ważył 900 gramów i... uratował życie swojego brata. Lekarze nazwali to cudem
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
Volvo 0 0Ten samochód to fenomen. Wielu próbowało zrobić podobny, udało się tylko jednej marce
0 0Pan Witek: "Niewyobrażalne". Jak 34-latek z Krosna stał się gwiazdą internetu
0 0Oto prawda o naszych zawyżonych pensjach. Te konkretne grupy windują średnią krajową