Jaki ściął się z Gowinem nie na żarty. Ostro odpowiedział na zarzut o "język Konfederacji"

Jarosław Gowin zarzucił Patrykowi Jakiemu, że mówi "językiem Konfederacji". Europoseł PiS odpowiedział.
Jarosław Gowin zarzucił Patrykowi Jakiemu, że mówi "językiem Konfederacji". Europoseł PiS odpowiedział. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Patryk Jaki odpowiedział na słowa Jarosława Gowina, który stwierdził, że w wypowiedziach europosła PiS "pobrzmiewa język Konfederacji". Były kandydat na prezydenta Warszawy w rewanżu wbił szpilę wicepremierowi i zarzucił mu promowanie "lewicowej dyktatury" na uczelniach.


– My jesteśmy Zjednoczoną Prawicą, nie powinniśmy mówić językiem Konfederacji. A taki język pobrzmiewa w wypowiedziach europosła Jakiego. Jeżeli ktoś chce budować sektę 15, może w porywach 20 proc., to rzeczywiście to jest dobra droga, to co proponuje Patryk Jaki – mówił w rozmowie z radiem Siódma9 wicepremier Jarosław Gowin.

Patryk Jaki poczuł się wywołany do tablicy. I po wypowiedzi wicepremiera też nie przebierał w słowach. "No skandal, że w moich wypowiedziach 'wybrzmiewa język prawicowy'. A nie jak u niektórych naszych kolegów język 'platformy'. Chciałbym tylko, aby na polskich uczelniach wyższych był choć fragmencik wolnościowo-konserwatywny, a nie lewicowa dyktatura" – napisał Jaki na Twitterze.

Europoseł dołączył też link do artykułu, w którym prawicowy portal dorzeczy.pl pisał o "szokującym stanowisku rektorów polskich uczelni", którzy "chcą karać za krytykę LGBT".
Jaki w kolejnym poście wyjaśnił, że nikogo nie atakuje personalnie, a prosi tylko o dyskusję, jak w przyszłości "bronić konserwatywno-wolnościowych pozycji i społeczeństwo przed różową nawałnicą".Nie wiadomo dokładnie, jaką wypowiedź Jakiego miał na myśli Gowin. W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" europoseł niedawno przekonywał, że przychodzi czas w polityce na "prawicę tożsamościową". – Przychodzą do nas trendy na lewackość, wspierane gigantycznymi środkami na różne działania – ostrzegał.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Czujesz, że nie dasz rady, obejrzyj film. 10 tytułów, które powinna zobaczyć każda kobieta
0 0Czekasz, aż ostygnie, zanim włożysz do lodówki? 3 kulinarne błędy, które popełnia każdy Polak
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz jak? Nie przejmuj się, nie ty jeden. Oto nasze rady, jak mądrze wychowywać syna
MamaDu 0 0"Cesarskie cięcie powoduje problemy dziecka w dorosłości". Wywiad z prof. Ewą Helwich
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację