Jędraszewski prosi władze Krakowa o działkę pod budowę kościoła. Mieszkańcy wolą park

Abp Jędraszewski wystąpił z prośbą o przekazanie na potrzeby Kościoła atrakcyjnej działki w Krakowie. Mieszkańcy od lat walczyli, by w tym miejscu powstał park.
Abp Jędraszewski wystąpił z prośbą o przekazanie na potrzeby Kościoła atrakcyjnej działki w Krakowie. Mieszkańcy od lat walczyli, by w tym miejscu powstał park. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
W okolicach ronda Ofiar Katynia w Krakowie powstają nowe osiedla i przybywa mieszkańców, więc krakowska kuria uznała, że czas, aby wiernym postawić świątynię. Abp Marek Jędraszewski wystosował pismo do władz miasta o przekazanie gruntów, na których stał motel Krak. Mieszkańcy od lat walczą, by w tym miejscu powstał... park.


"Arcybiskup Jędraszewski 'uprzejmie prosi' Pana Prezydenta o przekazanie działki na cel budowy kościoła - działki, na której miał powstać nowy park w Bronowicach" – poinformował na Facebooku radny Krakowa Andrzej Hawranek. Samorządowiec zwraca przy tym uwagę na to, że choć zwykle wszelkie sprzedaże, zamiany czy przekazania gruntów były opiniowane przez co najmniej dwie komisje Rady Miasta, tym razem nic takiego nie ma miejsca. Radny boi się, że skoro pismo wpłynęło już ponad miesiąc temu i nie zostało skierowane do żadnej z komisji, to decyzja zapadła po cichu i miasto straci atrakcyjną działkę po motelu Krak. Ziemia należąca do gminy znajduje się w okolicach ronda Ofiar Katynia. Okoliczni mieszkańcy od lat starali się o to, by w tym miejscu powstał park miejski. Na forum Krowoderska.pl, na którym toczą dyskusje okoliczni mieszkańcy, można też znaleźć wpis, którego autor zwraca uwagę na to, że abp Jędraszewski wystąpił o przekazanie zadrzewionej działki. Gdy rozpocznie się budowa świątyni, wszystkie drzewa pójdą pod zapewne topór. Tymczasem w okolicy ma się znajdować inna działka, niezadrzewiona.

Istotne dla sprawy jest też to, że Kościół w świetle prawa może pozyskać grunt z bonifikatą wynoszącą nawet 98 proc. wartości gruntu. W rozmowie z portalem Onet.pl radny Krakowa Łukasz Maślona podkreśla, że jego zdaniem "należy zakończyć proceder przekazywania terenów miejskich z tak wysokimi bonifikatami".

źródło: onet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
Skoda Polska 0 0Nowe auto nie musi być kupione za gotówkę. Można je mieć jak telefon na abonament
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Raczek o kultowym już filmie
0 0Edycja genów to rynek wart miliardy. Opiera się na metodzie podejrzanej u bakterii
0 0Tu będą chciały rodzić wszystkie kobiety. Szpital w Polsce jak dom
0 0Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza. Pytamy, czy mu nie wstyd
0 0Robią coś, czego bał się rząd PiS. Czesi wprowadzają podatek, który tak drażni Amerykanów
0 0Dulkiewicz o kandydaturze Jaśkowiaka. Wymowna reakcja prezydent Gdańska
0 0Z domowym budżetem to by nie przeszło. Rząd zachowuje się jak nieodpowiedzialna gospodyni

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"