"Frytka" chce prawdy o dziadku po filmie Tarantino. Przywołała postać Ewy Morelle

Ewa Morelle była nazywana pierwszą celebrytką w PRL-u.
Ewa Morelle była nazywana pierwszą celebrytką w PRL-u. Zrzut ekranu z YouTube.com / tvnpl
W filmie Quentina Tarantino "Pewnego razu w Hollywood" pojawia się postać Wojciecha Frykowskiego, dziadka Mai Frykowskiej, znanej w kręgach celebryckich "Frytki". Frykowski został zamordowany przez członków sekty Charlesa Mansona w domu Romana Polańskiego w USA. Szczęście w nieszczęściu, że tego dnia nie było przy nim Ewy Morelle, bo "Frytka" straciłaby też tego dnia babkę. Kim była Morelle? Oto jej sylwetka.


Ewa Maria Morelle w latach 60. XX wieku była królową polskich i zagranicznych salonów. Jej kariera rozpoczęła się od modelingu. Była modelką w Domu Mody Telimena. Mówiono o niej, że jest gwiazdą wybiegów.

W międzyczasie rozpoczęła studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Nie wiadomo, czy jej kariera modelki, czy obcowanie w środowisku aktorskim sprawiły, że poznała reżysera Wojciecha Frykowskiego. Para wzięła ślub w 1959 roku. Mieli razem syna, Bartłomieja, ojca Mai "Frytki" Frykowskiej.

Niecałe 10 lat później Frykowski zginął w masakrze w domu Romana Polańskiego w Beverly Hills. Zbrodni dokonali członkowie sekty Charlesa Mansona. Na szczęście nie było wtedy z nim Morelle. Modelka kilka lat później przeniosła się na stałe do USA, gdzie ponownie wyszła za mąż i urodziła drugiego syna – Filipa.

Mniej więcej w tym samym czasie Morelle została też babcią, bo na świat przyszła wspomniana Maja. Ale ich relacja została wystawiona na próbę po tragicznej śmierci ojca "Frytki" w 1999 roku. Morelle zerwała kontakt z wnuczką. Jak się potem okazało, bo zbyt bardzo przypominała jej zmarłego syna.


Po latach obie kobiety wyjaśniły sobie wszystko, a potem opisały swoje przeżycia w wywiadzie dla magazynu Viva. Teraz Maja Frykowska chce opisać historię swojego dziadka. Natchnął ją do tego film Quentina Tarantino "Pewnego razu w Hollywood", w którym pojawia się postać Wojciecha Frykowskiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno