Senator PSL już wie, dlaczego PiS chce ponownie liczyć głosy. Partii nie udał się inny plan

Senator Jan Filip Libicki stwierdził, że PiS składa protesty wyborcze, bo nie udało mu się przeciągnąć senatorów opozycji na swoją stronę.
Senator Jan Filip Libicki stwierdził, że PiS składa protesty wyborcze, bo nie udało mu się przeciągnąć senatorów opozycji na swoją stronę. Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
Prawo i Sprawiedliwość złożyło protesty wyborcze dotyczące sześciu okręgów do Senatu. Senator-elekt PSL Jan Filip Libicki ma swoją teorię, dlaczego partia Jarosława Kaczyńskiego tak bardzo chce podważyć wyniki głosowania. Jego zdaniem to odpowiedź na fakt, że PiS nie przeciągnęło na swoją stronę senatorów opozycji.


Jan Filip Libicki na antenie TOK FM stwierdził, że protesty wyborcze złożone przez PiS pozostawią bardzo złe wrażenie. Senator-elekt przekonywał, że on sam jest spokojny o wynik wyborczy w okręgu, z którego startował.

– Miałem 41 tys. głosów przewagi nad moim konkurentem, więc nie wydaje mi się, żeby wymagało to przeliczenia – przyznał w TOK FM.

Polityk opowiedział też, jak PiS próbowało przeciągnąć go na swoją stronę. – Zadzwonił do mnie wysoki funkcjonariusz PiS, to nie jest polityk, i zapytał mnie, czy spotkałbym się na kawę z jednym z najbardziej wpływowych senatorów PiS. Odpowiedziałem, że ja na kawę to z każdym, ale jest sfera zagadnień, której nie będziemy poruszać, czyli abym opuścił obecną, ukształtowaną po wyborach większość senacką – wyjaśniał.

Zdaniem Libickiego partia Jarosława Kaczyńskiego chce ponownego liczenia głosów, ponieważ uznała, że , że "metoda przeciągania, proponowania kaw i wszelkie inne operacje są nieskuteczne". – Wrażenie jest takie, że szuka się forteli, żeby w inny sposób niż wyborczy osiągnąć większość w Senacie – wskazał senator-elekt.


Dodajmy, że PiS wcześniej kusiło też innego senatora opozycji, prof. Tomasza Grodzkiego z Koalicji Obywatelskiej. – Byłem sondowany, czy nie "wynająłbym się" dla obozu rządzącego na ministra zdrowia – przyznał w Radiu Plus. Polityk publicznie zapewniał, że odrzucił tę propozycję.

źródło: TOK FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Czujesz, że nie dasz rady, obejrzyj film. 10 tytułów, które powinna zobaczyć każda kobieta
0 0Czekasz, aż ostygnie, zanim włożysz do lodówki? 3 kulinarne błędy, które popełnia każdy Polak
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz jak? Nie przejmuj się, nie ty jeden. Oto nasze rady, jak mądrze wychowywać syna
MamaDu 0 0"Cesarskie cięcie powoduje problemy dziecka w dorosłości". Wywiad z prof. Ewą Helwich
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację