Zaskakująca odpowiedź Karczewskiego. Zdobył się na moment szczerości ws. Banasia

Karczewski zdobył się na szczerą odpowiedź dot. Banasia.
Karczewski zdobył się na szczerą odpowiedź dot. Banasia. Zrzut ekranu z Polsat News / 25.10.2019
Politycy Prawa i Sprawiedliwości jak jeden mąż wykręcają się od odpowiedzi na pytania dotyczące Mariana Banasia. To tak jakby zaklinali rzeczywistość i twierdzili, że prezes NIK nigdy nie był związany z ich partią. Nie zrobił tego jednak Stanisław Karczewski. Zapytany w Polsat News o Banasia, nie odrzucił gorącego kartofla i zdobył się na szczerość.


– Panie redaktorze, pan zadał pytanie czy to jest dla nas obciążenie. No w pewnym sensie tak. Gdybym powiedział, nie chcę tego stopniować, ale jest, bo przecież byłbym nieuczciwy, gdyby powiedział: nie no, banalna sprawa – powiedział Stanisław Karczewski w rozmowie z Bartoszem Kurkiem w programie "Gość Wydarzeń" na antenie Polsat News.

To chyba jedna z pierwszych i jedyna tak szczera odpowiedź polityka PiS na temat Mariana Banasia. W tym samym czasie w TVN24 gościem "Faktów po faktach" był Adam Bielan i on nie chciał komentować problemów PiS związanych z prezesem NIK.

Przypomnijmy, że Banaś po rozpoczętej kontroli jego oświadczeń majątkowych przez CBA i aferze związanej z jego byłą kamienicą, w której był hotel na godziny, postanowił pójść na bezterminowy urlop.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości liczyli, że uwikłany w fatalną wizerunkowo sytuację prezes NIK zrezygnuje ze stanowiska. Tego jednak nie zrobił. Mało tego, wrócił do pracy po wyborach parlamentarnych i postanowił walczyć o swoje dobre imię. To kosztowało go pozycję w PiS. Stąd reakcja Karczewskiego jest tym bardziej zaskakująca.

Zwłaszcza, że teraz wychodzą na jaw kolejne brudy, które stawiają w nieciekawym świetle Banasia. Jeden z jego najbliższych współpracowników, kiedy był jeszcze ministrem finansów, miał kierować zorganizowaną grupą zajmującą się wyłudzeniami podatku VAT, czyli był elementem "mafii" z którą PiS stara się walczyć o kilku lat.


źródło: Polsat News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
PILNE
0 0Orędzie Dudy jak z kampanii wyborczej. Cytował Morawieckiego i.... naprawił gafę Macierewicza
0 0Marszałek Macierewicz wyrzucił z siebie wszystko. Mówił o gender i "neosocjalistycznym imperium"
dadHERO 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction