"Płakał, kiedy zakładano mu kajdanki". Ujawniono kulisy zatrzymania stołecznego burmistrza

"Płakał, kiedy zakładano mu kajdanki". Ujawniono kulisy zatrzymania burmistrza dzielnicy Włochy Artura W.
"Płakał, kiedy zakładano mu kajdanki". Ujawniono kulisy zatrzymania burmistrza dzielnicy Włochy Artura W. Fot. Facebook.com / burmistrz dzielnicy Włochy
Burmistrz stołecznej dzielnicy Włochy Artur W. wpadł na gorącym uczynku, gdy przyjmował łapówkę w wysokości 200 tys. zł. Wręczającym był developer i biznesmen z branży budowlanej, były właściciel Pogoni Szczecin Sabri B. Zatrzymań dokonało Centralne Biuro Antykorupcyjne.


"Pewni siebie, mogą załatwić wszystko, są królami życia. A po zatrzymaniu przez CBA płaczą. Płaczą rzewnymi łzami. Mężczyźni od siódmej boleści" – tak o zatrzymanych we wtorkowy poranek napisał zastępca koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik. Z informacji CBA wynika, że biznesmen za łapówkę miał obiecaną korzystną decyzją dotyczącą warunków zabudowy w dzielnicy. Artur W. wpadł w momencie, gdy próbował w swoim garażu ukryć gotówkę otrzymaną od biznesmena.

Portal tvp.info opisuje szczegóły akcji CBA. Z relacji tej wynika, że przekazanie 200 tys. zł w gotówce odbyło się na jednej ze stołecznych ulic, gdy samochody obu mężczyzn się mijały. Artur W. jechał maserati, z naprzeciwka swoim autem nadjechał Sabri B. "Mężczyźni uchylili szyby, biznesmen wrzucił urzędnikowi pieniądze, obaj odjechali każdy w swoją stronę" – pisze portal Telewizji Polskiej.

Wszystko to rozegrało się na oczach agentów CBA, którzy ruszyli za samochodami uczestników transakcji. Artur W. został zatrzymany w garażu przy swoim domu. "Mężczyzna płakał, kiedy zakładano mu kajdanki" – relacjonuje tvp.info.

Zatrzymania Sabriego B. dokonano w tureckiej restauracji na Okęciu. Tam w obronie biznesmena stanęły osoby obecne w lokalu. Funkcjonariusze CBA szybko poradzili sobie z osobami próbującymi przeszkodzić w akcji. Sabri B. został zakuty w kajdanki. Artur W. i Sabri B. zostali odwiezieni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie przedstawione im zostaną zarzuty. Z informacji CBA wynika, iż wręczone 200 tys. zł to była najprawdopodobniej kolejna transza przyjęta przez urzędnika.


źródło: tvp.info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
PILNE
0 0Orędzie Dudy jak z kampanii wyborczej. Cytował Morawieckiego i.... naprawił gafę Macierewicza
0 0Marszałek Macierewicz wyrzucił z siebie wszystko. Mówił o gender i "neosocjalistycznym imperium"
dadHERO 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction