Odwróć wzrok od smartfona, bo skończysz marnie. Kobieta zapatrzona w ekran weszła pod pędzące metro

Madryckie metro przestrzega o uważnym korzystaniu ze smartfonów.
Madryckie metro przestrzega o uważnym korzystaniu ze smartfonów. Fot. Twitter / @metro_madrid
Pewnie niektórym z was zdarzyło się przejechać swój przystanek, przez to, że zbyt długo wpatrywaliście się w ekran smartfona. Takie odizolowanie się od świata może mieć dalece gorsze konsekwencje. Tak jak w przypadku pasażerki madryckiego metra, która weszła pod pociąg nie odrywając wzroku od telefonu. Kobieta cudem uniknęła tragedii.


Nagranie ze stacji Estrecho, gdzie doszło do zdarzenia, zostało wykorzystane w kampanii zapoczątkowanej przez władze metra w Madrycie. Akcja ma uświadomić pasażerom, że zbyt mocne odcięcie się od bodźców zewnętrznych spowodowane zapatrzeniem się w smartfona może mieć groźne konsekwencje. Z krótkiego filmiku dowiadujemy się również, że kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń i czuje się dobrze.Jak widać na nagraniu zarejestrowanym przez monitoring stacji metra, kobieta wstaje z ławki i automatycznie rusza w kierunku krawędzi peronu na sam dźwięk wjeżdżającego na stację pociągu. Nie odrywając wzroku od ekranu smartfona wpada wprost pod wjeżdżający pociąg.

"Dla własnego bezpieczeństwa, nie wyciągaj telefonu znajdując się na peronie metra" – czytamy w komunikacie władz madryckiego metra.

"Smartfonowi Zombie"
W zeszłym roku Tramwaje Warszawskie ruszyły z kampanią podobną do tej, którą rozpoczęło madryckie metro. Stołeczna spółka opublikowała w mediach społecznościowych krótki filmik, w którym pasażerowie wpatrujący się w ekrany byli przedstawieni jako żywe trupy.Brak uwagi spowodowany zapatrzeniem w ekran to coraz powszechniejszy problem. Serwis INNPoland.pl donosił o nagraniu przedstawiającym wpatrzoną w ekran dziewczynę, która wchodzi na pasy wprost pod koła rozpędzonego tramwaju. Najprawdopodobniej ginie na miejscu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Trenuje, boksuje, rozwala w sumo. Tego niesamowitego robota stworzyli polscy studenci
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki