Znaleziono sposób, by znajoma Ziobry w końcu awansowała. To sytuacja bez precedensu

Dagmara Pawełczyk-Woicka to znajoma Zbigniewa Ziobry. I w końcu prawdopodobnie awansuje.
Dagmara Pawełczyk-Woicka to znajoma Zbigniewa Ziobry. I w końcu prawdopodobnie awansuje. Fot. Adrianna Bochenek / Agencja Gazeta
Sędzia Dagmara Pawełczyk-Woicka z Krakowa aż pięć razy bezskutecznie starała się o awans na sędziego sądu okręgowego. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", teraz znaleziono sposób, by znajomej Zbigniewa Ziobry w końcu się udało.


O Dagmarze Pawełczyk-Woickiej mówi się od dawna, że jej kariera rozwinęła się w czasach tzw. dobrej zmiany. Tygodnik "Polityka" już w 2018 r. informował, że sędzia jest równolatką Zbigniewa Ziobry, a oboje znają się jeszcze z podstawówki. W ubiegłym roku awansowała wprost z Ministerstwa Sprawiedliwości na stanowisko prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie.

"Gazeta Wyborcza" zaznacza, że choć Pawełczyk-Woicka od blisko dwóch lat jest szefową jednego z największych sądów okręgowych w kraju, sama formalnie wciąż jest tylko sędzią sądu rejonowego, delegowanym do orzekania w placówce wyższej instancji. O awans na sędziego sądu okręgowego starała się pięciokrotnie, ale bez skutku.

W końcu podobno "góra" znalazła sposób, by awans Pawełczyk-Woickiej się udał. Jej kandydaturę zaopiniuje sędzia wizytator z apelacji innej niż krakowska. Padło na Wrocław: odpowiedni wniosek w tej sprawie wpłynął już do tutejszego sądu apelacyjnego.

Okazuje się, że to pierwszy taki przypadek. Jeden z wieloletnich wrocławskich sędziów w rozmowie z "Wyborczą" nie miał wątpliwości, że chodzi tu o "zaoszczędzenie pani sędzi kolejnej nieprzychylnej opinii i przeforsowanie jej kandydatury".

Przypomnijmy, że Pawełczyk-Woicka zasłynęła z wprowadzania własnych porządków, jako szefowa Sądu Okręgowego w Krakowie. Najgłośniejsze było odwołanie ze stanowiska rzecznika sądu sędziego Waldemara Żurka i przeniesienie go do pracy w innym wydziale.

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Andrzej, pierd*lnij się w głowę". Pągowski pokazał nam wulgarną wiadomość od Jakimowicza
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno