"Czas nie pozwala na prawybory". Lider młodej frakcji PO przecina spekulacje

Nie będzie prawyborów w szeregach PO? Tak twierdzi Borys Budka
Nie będzie prawyborów w szeregach PO? Tak twierdzi Borys Budka Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Prawybory nie wchodzą w grę – tak wynika ze słów Borysa Budki. Polityk Platformy Obywatelskiej w środę wprost stwierdził, że na to nie ma już czasu. Wtórował mu Bartosz Arłukowicz, który zasugerował jedno: szybki wybór kandydata przez PO i pilne rozpoczęcie kampanii.


Decyzja Donalda Tuska o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich w 2020 roku – którą polityk zresztą dokładnie wyjaśnił – zrobiła w Polsce sporo zamieszania. Jedni otwarcie krytykują jego wybór, inni zaczęli zastanawiać się, kto może zastąpić szefa Rady Europejskiej w roli kandydata opozycji. Na giełdzie nazwisk pojawiają się Małgorzata Kidawa-Błońska, Rafał Trzaskowski czy Radosław Sikorski, a nawet Aleksandra Dutkiewicz, która niestety przekreśliła już nadzieje swoich wyborców.

Jak miałoby dojść do wyboru rywala Andrzeja Dudy? Najlbardziej prawdopodobną opcją wydawały się prawybory, jak te w 2010 roku, kiedy Bronisław Komorowski pokonał Radosława Sikorskiego. Jednak te raczej się nie odbędą, na co wskazał Borys Budka w rozmowie z Anitą Werner w "Faktach po faktach" TVN24.– W tej chwili chyba ten czas już nie pozwala na przeprowadzenie prawyborów. Nie chodzi o to, by wybrać kogoś, kto jest najpopularniejszy wśród członków Koalicji Obywatelskiej, ale żeby wygrać takiego kandydata bądź kandydatkę, która jest realnym zagrożeniem dla obecnego prezydenta – powiedział faworyt do zastąpienia Grzegorza Schetyny w fotelu szefa PO.

W podobnym tonie brzmiał w "Kropce nad i" w TVN24 europoseł Platformy Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz, który również wymieniany jest przez niektórych jako potencjalny prezydencki kandydat opozycji.

– Rozpoczęcie dzisiaj dyskusji wewnątrz partii opozycji, żeby wystawić jednego może zająć nam czas i otworzyć pole prezydentowi Dudzie do prowadzenia kampanii wyborczej. Trzeba szybko wybrać kandydata na prezydenta i po prostu rozpocząć kampanię – stwierdził.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Jazda w tym aucie to czysta przyjemność. Rodzina będzie zachwycona
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Takich ludzi trzeba jak najszybciej wyeliminować z dróg. "Bogate dzieciaki" chwalą się piractwem