Nieważne jaki resort, ważne, że musi być on. Tak Ziobro forsuje swego kandydata

Na zdjęciu sierpniowe zmiany w rządzie - Michał Woś idzie jako trzeci od prawej.
Na zdjęciu sierpniowe zmiany w rządzie - Michał Woś idzie jako trzeci od prawej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Według informacji "Rzeczpospolitej" to już właściwie pewne, że 28-letni działacz Solidarnej Polski Michał Woś zostanie szefem któregoś z resortów. Którego? To już mniej istotne. Ważne, żeby jakieś ministerstwo przypadło partii Zbigniewa Ziobry i żeby na jego czele stanął właśnie były zastępca ministra sprawiedliwości.


Jeśli doniesienia te się potwierdzą, Michał Woś będzie najmłodszym ministrem w rządzie Mateusza Morawieckiego. Obecnie jest on ministrem bez teki – pełnomocnikiem ds. pomocy humanitarnej. Stanowisko to przejął po Beacie Kempie, gdy ta została wybrana do Parlamentu Europejskiego.

Jego kariera zaczęła się dużo wcześniej – i właściwie zawsze bazowała na znajomości ze Zbigniewem Ziobrą i na zapatrzeniu na postać lidera Solidarnej Polski. – Byłem nim zafascynowany, pamiętam, że podziwiałem, jak minister i PiS zmieniali Polskę – wyjawił pytany, co myślał o Ziobrze jako 16-latek. Mając 23 lata został radnym Raciborza, rok później był już doradcą Zbigniewa Ziobry. Kolejne stanowiska w karierze to szef gabinetu politycznego Ziobry i podsekretarz stanu w jego ministerstwie.

O działaniach wiceministra Wosia parę razy pisaliśmy w naTemat. Rodzinny Racibórz młodego podsekretarza stanu mógł bowiem liczyć na szczególną łaskawość ministerstwa. Np. z Funduszu Sprawiedliwości przeznaczonego na pomoc ofiarom przestępstw do Raciborza poszedł ponad milion złotych – na remont sali gimnastycznej i siłowni przy raciborskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Pieniądze przyznano bez konkursu.

Takich gestów było więcej i był też efekt – Woś może się pochwalić niezłym wynikiem wyborczym (zdobył blisko 38 tys. głosów). A teraz jest to argument w negocjacjach z PiS. Solidarna Polska, po tym jak uzyskała w Sejmie 17 mandatów, domaga się dla siebie drugiego ministerstwa.


Do tej pory mówiło się o resortach cyfryzacji, infrastruktury lub energii. Teraz "Rzeczpospolita" pisze, że pojawiły się też nowe propozycje. W grę ma wchodzić m.in. również Ministerstwo Sportu. "Za każdym razem jako kandydat do objęcia resortu jest za to wymieniana jedna osoba. To Michał Woś" – pisze dziennik.

– Zbigniew Ziobro płaci za wierność. Wyciąga młode osoby i wynosi szybko na wysokie stanowiska, bo wie, że wszystko mu zawdzięczają i zawsze staną po jego stronie – tak tę kandydaturę w rozmowie z gazetą ocenił były minister sprawiedliwości Borys Budka z PO.

źródło: rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko
0 0Modest Amaro otwiera kolejną restaurację. “To będzie coś unikalnego”
INNPoland 0 0Lodowe księżyce i wiatr słoneczny. Człowiek w kosmosie to nic przy tych misjach
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Twardy zawodnik" rezygnuje z prawyborów w PO. Kidawa-Błońska nie ma już rywali
0 0Kaczyński mówił o rodzinie, ale znów podzielił Polaków. "Marginalne zjawiska mają być normą"
DADHERO.PL 0 0"Dziwne spojrzenia, złośliwe komentarze..." Tak wygląda życie ojców samotnie wychowujących dzieci
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Negatywne komentarze na Allegro się opłacają. Za ich usunięcie płacą nawet 80 zł
TYLKO W NATEMAT 0 0"Żenujące". Były sołtys Rytla nie ukrywa, co myśli o reportażu Superwizjera o Beacie Szydło
0 0Afera podkarpacka. Zatrzymano byłych funkcjonariuszy CBŚP i CBA