Karczewski: "Już widać zadymę na horyzoncie". Marszałek senior skreśliła Macierewicza

Stanisław Karczewski stwierdził, że "już widać zadymę na horyzoncie" przed pierwszym posiedzeniem Senatu.
Stanisław Karczewski stwierdził, że "już widać zadymę na horyzoncie" przed pierwszym posiedzeniem Senatu. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Przed pierwszym posiedzeniem Senatu nowej kadencji pojawiły się zgrzyty. Stanisław Karczewski poinformował, że marszałek senior Barbara Borys-Damięcka, skreśliła z listy gości na inauguracyjne posiedzenie wyższej izby marszałka seniora Sejmu, czyli Antoniego Macierewicza.


"Już widać zadymę na horyzoncie. Marszałek Senior B. Borys-Damięcka skreśliła z listy gości tradycyjnie zapraszanego na 1. posiedzenie Marszałka Seniora Sejmu, a na sekretarzy wyznaczyła starszych senatorów, podczas gdy regulamin mówi, że wybiera się ich spośród najmłodszych" – napisał Stanisław Karczewski na Twitterze.W tej drugiej kwestii polityk PiS słusznie odwołał się w tym przypadku do regulaminu Senatu. Czytamy w nim, że "Marszałek Senior składa ślubowanie oraz powołuje spośród najmłodszych wiekiem senatorów trzech sekretarzy pierwszego posiedzenia".

– Zostałam wprowadzona w błąd, że nie zaprasza się marszałka seniora Sejmu, natomiast zaprasza się marszałka kończącej się kadencji. Kiedy to sprawdziliśmy i okazało się, że tradycja stanowi inaczej, ta pomyłka została naprawiona, a zaproszenie wysłane – zapewniła Barbara Borys-Damięcka na antenie Polsat News.

Przypomnijmy, ze decyzją prezydenta Andrzeja Dudy marszałkiem seniorem Sejmu został Antoni Macierewicz. Z kolei na marszałka seniora Senatu wyznaczył Barbarę Borys-Damięcką z Koalicji Obywatelskiej. Pierwsze posiedzenia obu izb - również zgodnie z zapowiedziami - odbędą się 12 listopada.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Jazda w tym aucie to czysta przyjemność. Rodzina będzie zachwycona
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!