Słynny samorządowiec marszałkiem Senatu? Budka wymienił zaskakujące nazwisko

Borys Budka zwrócił uwagę na Zygmunta Frankiewicza w wyścigu o fotel marszałka Senatu.
Borys Budka zwrócił uwagę na Zygmunta Frankiewicza w wyścigu o fotel marszałka Senatu. Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Borys Budka w czwartek zwrócił uwagę na byłego prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza jako potencjalnego kandydata na stanowisko nowego marszałka Senatu. – Niewątpliwie jest to bardzo poważny kandydat, bardzo dobry prezydent miasta – stwierdził faworyt do zastąpienia Grzegorza Schetyny na fotelu szefa Platformy Obywatelskiej.


– To jedno z nazwisk, które pojawia się w przestrzeni publicznej. Pytanie, czy będzie miał poparcie wśród senatorów – mówił o Frankiewiczu Budka. – Jest jedną z osób, które warto brać pod uwagę – podsumował.Wiceszef Platformy Obywatelskiej zdradził, że "na giełdzie pojawia się kilka nazwisk". Dodał jednak, że nie zostaną podane do wiadomości publicznej, dopóki "nie będzie rekomendacji zarządu".

Na czwartek zaplanowano kolejną turę rozmów pomiędzy przewodniczącym Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną, prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i szefem SLD Włodzimierzem Czarzastym odnośnie wspólnego kandydata opozycji na urząd marszałka Senatu.

Potencjalny następca Stanisława Karczewskiego, którego reelekcję forsuje Prawo i Sprawiedliwość, zostanie wybrany przez senatorów na pierwszym posiedzeniu X kadencji Izby Wyższej parlamentu. Odbędzie się ono 12 listopada.

Źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
0 0Twórca paszkwilu TVP o lekarzach ujawnił, co kazał mu robić Pereira
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno