
Chmielno to kaszubskie Saint-Tropez
"Polskie Miami" w Świnoujściu
Naturalnie Kampinoski Park Narodowy
Nie trzeba nikomu tłumaczyć uczucia, które towarzyszymy nam w środku puszczy. Ciągnie nas do natury, a tutaj możemy z nią obcować w najdzikszej formie. Jest duża szansa, że spotkamy nawet łosia i inną zwierzynę znaną z książek do biologii. Kampinoski Park Narodowy jest pełen zabytkowych drzew, bagien, wydm i wciąż zachowuje swój "surowy" charakter. Oprócz samej przyrody, możemy też odwiedzić na obrzeżach Muzeum Kolei Wąskotorowej, pałac i dom urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, czy gospodarstwa agroturystyczne. Mieszkańcy Warszawy mogą się do niego przejechać nawet rowerem.
"Polskie Kanary" w Opolu
Kąpielisko o turkusowym kolorze przypomina na upartego wycinek Wysp Kanaryjskich. Niestety obecnie przejrzystość wody wynosi około metra, dlatego kąpielisko przestało być numerem jeden wśród płetwonurków w Opolu. Wciąż jednak możemy natrafić tam na zatopione pod wodą wraki samochodów oraz budynki. No i przede wszystkim powylegiwać się na brzegu. W Opolu możemy odwiedzić też dwie inne kamionki - Piast i Bolko.
Zamki w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
Skalne konstrukty w Górach Stołowych
Rowerem przez Wigierski Park Narodowy
Góry Sowie i projekt Riese
Dolina Pałaców i Ogrodów
W Karkonoszach jak w Austrii
Szlak Latarni Morskich
Roztocze - "polska Toskania"
Cerkwie na Podlasiu
Podlasie jest dopiero odkrywane przez resztę Polski i bynajmniej nie słynie tylko z disco polo i szeptuch. To również miejsce, w którym możemy doświadczyć tego, jak wielokulturowy i wieloreligijny jest nasz kraj. Wśród połaci lasów i rozlewisk, możemy poodkrywać kolorowe świątynie prawosławne. Drewniane cerkwie to prawdziwe skarby Podlasia i pomysł na to, jak zacząć zwiedzać tę część wschodniej Polski.