Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek rano o 158 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek rano o 158 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Reklama.
Doniesienia o nowych zdiagnozowanych zakażeniach koronawirusem pochodzą z województw: śląskiego (78), dolnośląskiego (28), wielkopolskiego (23), zachodniopomorskiego (6), pomorskiego (6), kujawsko-pomorskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (4), lubuskiego (1), podkarpackiego (1), małopolskiego (1) i podlaskiego (1) – podało MZ w porannym komunikacie.
Resort poinformował też o śmierci czterech osób: To 96-letni mężczyzna z Gdyni, 84-letnia kobieta z Konina, 80-letnia kobieta z Poznania i 84-letnia kobieta z Łańcuta. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
Łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 14 898, w tym 737 osób zmarło.