Posłanka Agnieszka Ścigaj to przykład rzadki wśród naszych parlamentarzystów. W zeszłym tygodniu poinformowała o odejściu z klubu Koalicji Polskiej. Została posłanką niezależną. Na Facebooku przekazała również, że w listopadzie podjęła pracę zawodową i zrezygnowała z poselskiej pensji.
W mediach od blisko 20 lat, w naTemat pracuję od 2016 roku jako dziennikarz i wydawca
Napisz do mnie:
rafal.badowski@natemat.pl
Agnieszka Ścigaj wygrała konkurs i podjęła pracę na stanowisku dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczach w województwie małopolskim. Pracuje na tym stanowisku już od ponad miesiąca.
– Uważam, że wszyscy, którzy posiadają kwalifikacje i chęć powinni pomóc ludziom, aby Polska szybciej podniosła się z kryzysu, który niewątpliwie jest dopiero przed nami – powiedziała Agnieszka Ścigaj w Polsat News.
Dodała, że praca poselska polegająca na bezpośrednich kontaktach z ludźmi i ich problemami jest obecnie zdecydowanie ograniczona. Dlatego podjęła decyzję o powrocie do zawodu. Zaznaczyła, że zrezygnowała z bycia posłem zawodowym.
Agnieszka Ścigaj zapewniła, że dzięki temu czuje się potrzebna i jest blisko ludzi. – To jest wzbogacenie mojej pracy poselskiej nie będąc na mównicy, czy w mediach. Zawsze miałam takie poczucie, że mówię o prawdziwych problemach, bo znam je po prostu przez dotykanie ich bezpośrednio. Chciałabym powrócić do tego uczucia – skomentowała.
Zdaniem posłanki, obie prace się uzupełniają, gdyż poseł ma zadanie tworzyć prawo, które jest potrzebne ludziom. – Dzięki temu, że będę pracować z ludźmi daje mi pełen pogląd. Oczywiście praca tutaj, to praca na pełen etat. Czas, który poświęcam na pracę poselską to czas niepłatny na urlopie bezpłatny. Godzi się na to mój pracodawca – dodała posłanka.
Agnieszka Ścigaj pracowała wcześniej także przy projektach społecznych prowadzonych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Była konsultantką Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w programie integracji społecznej dla województwa małopolskiego. Do Sejmu trafiła po raz pierwszy w 2015 roku z listy Kukiz'15. Cztery lata później dostała się także do parlamentu z listy PSL – w ramach współpracy wyborczej ludowców z Kukiz'15.