[Krótko] Cichocki: Otwarcie Narodowego na piątkę z minusem

Stadion Narodowy podczas wielkiego otwarcia. Mecz Polska - Portugalia, 29.02.2012.
Stadion Narodowy podczas wielkiego otwarcia. Mecz Polska - Portugalia, 29.02.2012. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Minister Spraw Wewnętrznych ocenił środowy mecz Polski z Portugalią pod względem organizacyjnym. Policja, kierowanie ruchem, monitoring - wszystko to, zdaniem Jacka Cichockiego, zasługuje na pochwały.


Otwarcie Stadionu Narodowego rodziło się w wielkich bólach. Po tym, jak nie dopuszczono do rozegrania meczu Superpucharu Polski między Legią i Wisłą, pojawiły się wątpliwości, czy zdążymy na mecz z Portugalią.

Spotkanie w środę odbyło się jednak bez większych problemów technicznych, a największe dyskusje wywołała gra kadry, a nie wtopy organizatorów. Zdaniem Jacka Cichockiego, stadion i praca policji zasłużyły na szkolne pięć z minusem.

- Dobrze oceniamy pracę policji. Sprawnie zarządzała ludźmi i ruchem wokół stadionu, sprawny monitoring i kołowroty - wymieniał plusy szef MSW w "Kontrwywiadzie" w RMF FM. - Łączność, chociaż póki co prowizoryczna, też działała, na Euro będzie już wersja ostateczna - zapowiadał Cichocki.

Stadion milczący czy rozwszeszczany - co wolicie?

Co, zdaniem ministra, trzeba poprawić przed Mistrzostwami? Potrzebne są szkolenia dla stewardów. Do tego, policja i organizatorzy muszą poprawić współpracę właśnie ze stewardami i ze służbami ochrony. Minister wskazał też, że chociaż ruch był płynny, to na Euro koniecznie muszą być otwarte wszystkie bramy.

Cichocki zdradził też jaki jest podział kompetencji między poszczególnymi resortami. - Ja odpowiadam za bezpieczeństwo, a minister Mucha za koordynowanie różnych działań organizacyjnych - wyjawił szef MSW. Zapytany o potencjalne zagrożenia, na przykład atakami terrorystycznymi, Cichocki oświadczył, że żadnych takich sygnałów nasze służby nie odebrały.


Dziesięć naszych wniosków po meczu z Portugalią

Otwarcie Stadionu Narodowego w ogóle przebiegło spokojnie i bez przykrych incydentów. Samo boisko bardzo chwalili też piłkarze Portugalii, między innymi Nani, gwiazda Manchesteru United. Czyżby pierwszy Euro-sukces?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0"Dziwne spojrzenia, złośliwe komentarze..." Tak wygląda życie ojców samotnie wychowujących dzieci
STYL ŻYCIA 0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
Cartoon Network 0 0Ktoś dokucza twojemu dziecku? Ten poradnik podpowie ci, jak poradzić sobie z tym problemem
0 0Nauczyciel krytykuje system oceniania. Domaga się zmian w szkołach
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Najmłodsza miliarderka się bogaci. Poruszenie w świecie mody
WYWIAD 0 0"Żenujące". Były sołtys Rytla nie ukrywa, co myśli o reportażu Superwizjera o Beacie Szydło
0 0Wyrok za niski? Wnuk Wałęsy do więzienia może trafić na dłużej