W Polsce zaszczepiono przeciw covid-19 obiema dawkami już ponad milion osób - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.
W Polsce zaszczepiono przeciw covid-19 obiema dawkami już ponad milion osób - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Fot. Wojciech Habdas / Agencja Gazeta

W Polsce zaszczepiono już ponad 3 mln osób przynajmniej jedną dawką preparatu. Tymczasem jak pochwalił się szef KPRM Michał Dworczyk, liczba zaszczepionych dwoma dawkami przekroczyła właśnie okrągłą granicę

REKLAMA
"Przekroczyliśmy właśnie liczbę miliona osób zaszczepionych przeciw COVID-19 obiema dawkami. Działamy zgodnie z harmonogramem opartym na deklarowanych przez producentów dostawach" – napisał Michał Dworczyk na Twitterze.
Szef KPRM skierował podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w Narodowy Program Szczepień.
Rząd PiS od dawna chwali się tempem szczepień, które ma być jednym z najwyższych na świecie. Pokazywały to słupki we flagowym programie TVP – "Wiadomościach". Internauci wyłapali jednak w pochwalnym materiale TVP dwie nieścisłości. Polska jest w europejskiej czołówce, ale na świecie – poza pierwszą dwudziestką.
Ponadto na wykresie "Wiadomości" Polska znalazła się przed "czerwonymi" krajami, w tym Hiszpanią (6,32), Niemcami (5,86) i Francją. I to jest prawda. Natomiast na wykresie pominięto Maltę, Danię i Rumunię, które znajdują się przed lub na równi z Polską. Dało to efekt jakby Polska prowadziła w Europie pod względem szczepień.
Czytaj także:
logo