Multiplayer - to nie tylko gra, to styl życia.

Demo nowej FIFA Street dostępne jest już w internecie. Zawiera również tryb multiplayer
Demo nowej FIFA Street dostępne jest już w internecie. Zawiera również tryb multiplayer YouTube
Fani wirtualnej podwórkowej piłki nożnej w końcu doczekają się nowej odsłony FIFA Street. W Polsce zostanie wydana 16 marca, zaś jej wersję demonstracyjną udostępniono w tym tygodniu. Gra będzie miała również opcję multiplayer. Dziś nie jest to już zwyczajny tryb, to synonim formy spędzania czasu wspólnie przez znajomych.  


FIFA Street została już udostępniona w internecie. Na razie w wersji demo, w usłudze Xbox Live oraz na PlayStation 3. W próbce możemy zagrać jednym z czterech zespołów: Manchesterem City, AC Milan, Adidas All-Star (z Lionelem Messim na czele) lub zespołem składającym się z prawdziwych gwiazd ulicznej piłki nożnej. Sportową batalię możemy toczyć na boisku Amsterdam Square Arena. Są dwa tryby rozgrywek: World Tour, gdzie możemy stworzyć piłkarza i rozwijać jego umiejętności w miarę rozgrywanych spotkań oraz 5-a-side - odmiana halowej piłki nożnej, gdzie każda z drużyn składa się z pięciu zawodników.


Na co warto zwrócić uwagę

W grze dwie pięcioosobowe drużyny rozgrywają mecze na ulicznych boiskach, a dużą rolę w czasie rozgrywek pełnią efektowne zagrania i dryblingi. Wersja demonstracyjna pokaże także jak będzie działać społecznościowa opcja FIFA Street Network. Dzięki niej użytkownik będzie mógł nagrać krótki fragment meczu i udostępnić go innym graczom. Będziemy mogli się także pochwalić bramkami i akcjami, porównywać nasze i znajomych osiągnięcia. Okaże się kto jest prawdziwy królem podwórka.


Nowa odsłona podwórkowego futbolu z pewnością nie zrobi rewolucji na polu gier piłkarskich. - Nie takie jest jego zadanie. Na rynku piłkarskim wciąż przewodzi klasyczna FIFA, która wychodzi regularnie co roku. Street zaś to kolejny ciekawy produkt EA - zaznaczanTomasz Kreczmar, dziennikarz, szef pasma programowego Hyper +, recenzent gier wideo. Światowa premiera FIFA Street odbędzie się 13 marca, zaś w Polsce gra zostanie wydana 16 marca.Ciekawe rozwiązania w grze. Możemy też bawić ze znajomymi

- Pomieszane będą elementy realne i odrealnione. Z jednej strony w zależności od gatunku ścian, piłka będzie odbijała się inaczej. Z drugiej zaś strony zawodnicy będą mogli z nią robić niesamowite rzeczy, niespotykane dotychczas. Będzie też można zagrać w trybie multi - podkreśla dziennikarz.

Tryb multiplayer to przyszłość gier, niedługo stanie się on zapewne podstawą większości komputerowych zabaw. - Mówi się nawet w naszym środowisku, że jak gra nie ma opcji multi, to nie może się dobrze sprzedawać - wskazuje Kreczmar.


Wspólne granie jest modne

Można śmiało rzec - Polacy pokochali ostatnio gry wieloosobowe("multi"). Wspólna zabawa łączy ludzi. Zabawa przy pomocy komputera stała się nieodłącznym elementem naszego życia, świetną formą spędzania czasu ze znajomymi.
- Nasz świat się "zgrywalizował". Gry to obiekt kulturowy. Tak jak oglądamy film, tak też gramy, spotykając się ze znajomymi. Weszło to w nasze normalne życie. Multiplayer jest dziś zdecydowanie na czasie - przekonuje Kreczmar.

Profesor Wiesław Godzic, socjolog, zwraca uwagę, jak bardzo zmienia się nasze spojrzenie na gry - Do niedawna miały one jeszcze bardzo złą sławę. Zaciemnioną. Nasze spojrzenie na nie było spłaszczone i prymitywne. Ale dziś to się zmienia, nawet psychologowie przyznają, że gry, a szczególnie te z trybem multi, są niezwykle popularne. Sądzę, że liczba ludzi grających wspólnie za pomocą opcji multiplayer będzie stale rosła - przekonuje Godzic.

Spójrzmy jak dużym zainteresowaniem cieszą się dziś SingStar czy Guitar Hero. W pierwszym przypadku bawimy się w karaoke, kto tego nie lubi, szczególnie w gronie znajomych? W drugim przypadku prócz mikrofonu, możemy też korzystać z gitary.

Wśród panów triumfy święci FIFA 12. Wpierw oczywiście warto potrenować z komputerem, ale to przecież szybko się nudzi. Ponadto trudniej przewidzieć jak zachowa się człowiek, sztuczną inteligencję zaś łatwiej przewidzieć. Dlatego w przypadku FIFY wystarczy kilka konsoli i wspólna zabawa ze znajomymi gotowa.

Nic nie daje tyle frajdy, jak wspólna rywalizacja bądź współpraca. Stąd popularność gier w trybie multiplayer.

- Wspólne granie wymaga większego skupienia, kooperatywności. Jest to dużo bardziej atrakcyjne. Możemy w ten sposób urozmaicać nasze relacje ze znajomymi. Tryb multi to poważna próba myślenia w kategoriach grupy, "bycia razem". To jednoczy uczestników zabawy - tłumaczy profesor. Dlatego ludzie coraz częściej wybierają wspólne granie jako formę rozgrywki.

Gry są popularne wśród ludzi w różnym wieku, także tych najmłodszych.W tym przypadku może to być jednak niebezpieczne, bo według najnowszych badań spędzają oni za dużo czasu przed komputerem.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Meghan i Harry szczerzy do bólu. Ten wywiad poruszył Brytyjczyków, ale nie wszystkim się spodobał
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy