
W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące koronawirusa w Polsce. Wynika z nich, że w ciągu ostatniej doby wykryto 421 nowych przypadków COVID-19. Na szczęście nikt nie zmarł z powodu koronawirusa.
REKLAMA
"Mamy 421 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (82), lubelskiego (59), zachodniopomorskiego (42), podkarpackiego (34), małopolskiego (27), wielkopolskiego (23), pomorskiego (22), łódzkiego (20), podlaskiego (20), śląskiego (20), dolnośląskiego (17), kujawsko-pomorskiego (13), warmińsko-mazurskiego (11), świętokrzyskiego (9), opolskiego (4), lubuskiego (3)" – czytamy w raporcie opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia.
Ponadto resort informuje, że w ciągu ostatniej doby nikt nie zmarł z powodu koronawirusa i współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.
Niestety to na tyle, jeśli chodzi o dobre informacje, ponieważ liczba zakażeń rośnie z tygodnia na tydzień. 20 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu 363 nowych przypadków koronawirusa. W porównaniu z poniedziałkowymi danymi to wzrost o 58 osób.
Czytaj także: