Filip Chajzer podbija internet parodią materiału o gazie. Dziennikarze go kochają albo nienawidzą [wywiad]

Filip Chajzer w swoim materiale o gazie
Filip Chajzer w swoim materiale o gazie Fot. "Dzień dobry TVN"
Materiał Filipa Chajzera z "Dzień Dobry TVN" podbija internet. Na Twitterze komentują go dziennikarze z gazet, telewizji i stacji radiowych. Jedni dostrzegają w nim błyskotliwą satyrę na dziennikarską sztampę, inni zarzucają brak znajomości realiów pracy w programach informacyjnych. – Wkurza mnie robienie rzeczy na odwal się – mówi w rozmowie z naTemat Filip Chajzer.

Dzień dobry. Wie pan, że wywołał pan małą burzę w światku dziennikarzy. Twitter dyskutuje tylko o pana materiale o gazie.

Naprawdę? Żartuje pan chyba.

Nie. Naprawdę. Możemy o tym materiale chwilę pogadać?

Jasne.

Zobacz też: Twitter - szybszy niż telewizja i portale internetowe. Michał Pol: "Relacjonowanie wyborów w PZPN było przełomem"

Koledzy z "Faktów TVN" jeszcze się do pana odzywają?

Mam nadzieję, że jeszcze będą (śmiech), nie miałem złych intencji. Chciałem w niebanalny sposób pokazać jak powstają tego typu materiały. W tej robocie, jak pewnie w każdej innej po jakimś czasie góre nad inwencją zaczyna brać rutyna, chodzi o to żeby jej unikać, tak przynajmniej uważam absolutnie nikogo nie pouczając. A tak zupełnie serio zrobiłem to, żeby rozbawić ludzi.

Nie lubi pan programów informacyjnych w ogóle, czy tylko sposobu w jaki się je robi?

Ja bardzo lubię programy informacyjne. Codziennie oglądam i "Fakty" i "Wiadomości" i "Wydarzenia". Sam przecież przez wiele lat pracowałem w programie informacyjnym i dopiero niedawno zmieniłem trochę branżę, bo "Dzień Dobry TVN" to jednak rozrywka.

Skąd pomysł na ten materiał? Impuls chwili czy od jakiegoś czasu analizował pan materiały?

Wydawca zadzwonił do mnie i powiedział, że potrzebuje materiału o gazie. Pomyślałem, że trzeba to jakoś fajnie ubrać, bo nie da się tego ciekawie przedstawić w tradycyjny sposób. Zresztą jak usłyszałem gaz, to zapaliła mi się czerwona lampka, która zapala mi się zawsze przy takich hasłach jak "gaz", "prąd", "cukier", "frank szwajcarski" i postanowiłem przedstawić to w sposób inny niż normalnie.

Wzorował się pan jakoś na materiale z BBC?

Widziałem, to świetny materiał. To nie jest kopia czy jakiś plagiat tego materiału.

Czytaj też: Edward Miszczak członkiem zarządu TVN. Kim jest człowiek od lat uważany za szarą eminencję stacji?

Jak zareagowała firma. Przecież tym materiałem uderza pan nie tylko w "Wiadomości" czy "Wydarzenia", ale i "Fakty".

Liczę na poczucie ironii i dystans do siebie u koleżanek i kolegów dziennikarzy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...