nt_logo

Plan wizyty Joe Bidena w Polsce. Prezydent USA odwiedza Rzeszów i Warszawę

redakcja naTemat

25 marca 2022, 12:55 · 3 minuty czytania
Plan wizyty Joe Bidena. Prezydent Stanów Zjednoczonych odbędzie dwudniową wizytę w Polsce. W pierwszej kolejności odwiedzi Rzeszów, aby spotkać się m.in. z amerykańskimi żołnierzami. Wieczorem na pokładzie Air Force One odleci do Warszawy.


Plan wizyty Joe Bidena w Polsce. Prezydent USA odwiedza Rzeszów i Warszawę

redakcja naTemat
25 marca 2022, 12:55 • 1 minuta czytania
Plan wizyty Joe Bidena. Prezydent Stanów Zjednoczonych odbędzie dwudniową wizytę w Polsce. W pierwszej kolejności odwiedzi Rzeszów, aby spotkać się m.in. z amerykańskimi żołnierzami. Wieczorem na pokładzie Air Force One odleci do Warszawy.
Joe Biden 25 marca przyleci do Polski. Plan wizyty prezydenta USA w Rzeszowie i Warszawie. Fot. AP/Associated Press/East News

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

 • W piątek, 25 marca rozpoczyna się wizyta Joe Bidena w Polsce.
 • Prezydent Stanów Zjednoczonych przyleci z Brukseli do Rzeszowa, a następnie uda się do Warszawy.
 • Przedstawiamy szczegółowy plan wizyty Joe Bidena w Polsce.

Plan wizyty Joe Bidena w Polsce

Joe Biden 25 marca odwiedza Polskę. Przyleci wprost ze szczytu NATO w Brukseli. Pierwszego dnia odwiedzi Rzeszów, aby spotkać się z amerykańskimi żołnierzami, którzy stacjonują na wschodzie Polski od wybuchu wojny w Ukrainie. Na lotnisku Rzeszów – Jasionka prezydent USA wyląduje o 14:15. Tam powita go prezydent Andrzej Duda.

W dalszej części dnia Biden zostanie zapoznany z sytuacją uchodźców z Ukrainy, którzy z powodu wojny uciekli do Polski. Wieczorem na pokładzie Air Force One, odleci z Rzeszowa do Warszawy. Noc spędzi prawdopodobnie w hotelu Marriott przy Dworcu Centralnym. W tym hotelu nocował również Barack Obama, Donald Trump i Kamala Harris podczas swoich wizyt w Polsce.

Na sobotę, 26 marca zaplanowano spotkanie Joe Bidena z Andrzejem Dudą. O 17.00 przywódca USA wygłosi na Zamku Królewskim przemówienie na temat "zjednoczonych wysiłków wolnego świata wspierającego naród ukraiński, pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności za jej brutalną wojnę i obrony przyszłości zakorzenionej w zasadach demokratycznych".

Czytaj także: https://natemat.pl/402985,joe-biden-oglosi-nowe-sankcje-na-rosje-wiadomo-kiedy-to-zrobi

Plan wizyty Joe Bidena w Rzeszowie:

 • 14.15 – planowany przylot prezydenta USA na lotnisko Rzeszów – Jasionka. Na miejscu Joe Bidena powita prezydent Andrzej Duda.
 • ok. 15.00 – prezydent USA zostanie zapoznany z sytuacją uchodźców z Ukrainy.
 • 16.00 – Biden spotka się z amerykańskimi żołnierzami stacjonującymi w Polsce, czyli 82. Dywizją Powietrznodesantową.
 • ok. 18.00 – Joe Biden, na pokładzie Air Force One, odleci z Rzeszowa do Warszawy.

Plan wizyty Joe Bidena w Warszawie:

 • ok. 19.00 – planowanie lądowanie samolotu na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie
 • po 19.00 – przejazd kolumny prezydenckiej ul. Żwirki i Wigury do miejsca noclegu. Najprawdopodobniej będzie to hotel Marriott w centrum.
 • godziny poranne – prezydent Joe Biden spotka się z Andrzejem Dudą.
 • ok. 17.00 – prezydent Stanów Zjednoczonych wygłosi na Zamku Królewskim przemówienie na temat "zjednoczonych wysiłków wolnego świata wspierającego naród ukraiński".
 • godziny wieczorne – kolumna z prezydentem USA będzie kierowała się w stronę warszawskiego lotniska. Zakończy się prezydencka wizyta.

Joe Biden w Polsce. Utrudnienia w Warszawie

Wizyta prezydenta USA w Polsce będzie wiązała się dużymi utrudnieniami dla kierowców. Część ulic będzie zablokowana. Wprowadzone zostaną zmiany w ruchu drogowym.

Warszawski ratusz przekazał, że już od piątkowego popołudnia należy spodziewać się utrudnień na drodze z Lotniska Chopina. W tym czasie zamknięta będzie m.in. ul. Żwirki i Wigury.

Wiadomo też, że w sobotę, przez cały dzień, ruch będzie wstrzymany w Al. Jerozolimskich i na Trakcie Królewskim (Krakowskim Przedmieściu, Nowym Świecie i Al. Ujazdowskich) oraz na ulicach poprzecznych. Wieczorem, gdy kolumna prezydenta USA będzie jechała na Lotnisko Chopina, ponownie wyłączona z ruchu będzie ul. Żwirki i Wigury.

Joe Biden w Polsce. Utrudnienia w Rzeszowie

W związku z wizytą prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena w Rzeszowie mieszkańcy muszą liczyć się licznymi utrudnieniami i zmianą w organizacji ruchu.

Już od godz. 13.30 zamknięta zostanie droga wojewódzka nr 869 od skrzyżowania z drogą wojewódzką 878 do skrzyżowania z drogą krajową nr 9. Droga będzie wyłączona z ruchu aż do godz. 17.35. Już wcześniej, bo między 7.30 a 10 zamknięta była droga lotniskowa 869.