nt_logo

Niedzielski chwali się nagrodą Wizjonera Zdrowia. "Jak za komuny"

Mateusz Przyborowski

31 marca 2022, 10:28 · 3 minuty czytania
Adam Niedzielski otrzymał główną nagrodę "Wizjonerów Zdrowia 2022" m.in. za dbałość o jakość w ochronie zdrowia i promowanie działań oraz zachowań prozdrowotnych. Informacja o przyznaniu tego tytułu wywołała falę komentarzy w sieci.


Niedzielski chwali się nagrodą Wizjonera Zdrowia. "Jak za komuny"

Mateusz Przyborowski
31 marca 2022, 10:28 • 1 minuta czytania
Adam Niedzielski otrzymał główną nagrodę "Wizjonerów Zdrowia 2022" m.in. za dbałość o jakość w ochronie zdrowia i promowanie działań oraz zachowań prozdrowotnych. Informacja o przyznaniu tego tytułu wywołała falę komentarzy w sieci.
Minister zdrowia Adam Niedzielski Fot. Jakub Kaminski / East News

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

  • Minister zdrowia Adam Niedzielski otrzymał główną nagrodę "Wizjonerów Zdrowia 2022" tygodnika "Wprost".
  • Po ogłoszeniu tej informacji w sieci zawrzało.
  • Na Facebooku ministerstwa jest kilka tysięcy reakcji, które wyśmiewają przyznanie nagrody Niedzielskiemu.

Tytuł "Wizjonerzy Zdrowia" przyznawany jest przez tygodnik "Wprost". W tym roku główną nagrodę otrzymał Adam Niedzielski. Jak czytamy na Twitterze resortu, minister zdrowia został doceniony "za dbałość o jakość w ochronie zdrowia oraz promowanie działań i zachowań prozdrowotnych".

Lawina komentarzy w sieci

Niedzielski zapewnił podczas odebrania nagrody, że polski system opieki zdrowotnej jest przygotowany na przyjęcie chorych i rannych pacjentów z Ukrainy. Plan obejmuje około 120 szpitali, w których czeka 7 tys. miejsc dla uchodźców wojennych. - Będziemy wydatkowali więcej z tytułu opieki, jeżeli Ukraińcy wejdą w nasz system zdrowotny, niż kosztował nas Covid-19 - stwierdził minister zdrowia.

Informacja o nagrodzie dla ministra Niedzielskiego jest mocno komentowana w mediach społecznościowych, również wśród polityków.

"Pierwszy kwietnia dopiero jutro, a wczoraj minister Niedzielski dostał nagrodę 'Wizjonera Zdrowia'. Można byłoby to uznać za prima aprilis, gdyby nie śmierć dziesiątek tysięcy ludzi na skutek zaniedbań rządu w walce z Covid-19. Ktoś, kto to wymyślił, powinien spalić się ze wstydu" – stwierdził Borys Budka, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

"Za najbardziej nadmiarową liczbę zgonów z powodu pandemii w całej UE teraz nagrody dają?" – zastanawia się Bezczelny Lewak, który ma blisko 54 tys. obserwujących na Twitterze.

"Mogliście poczekać do prima aprilis"

"Proszę się nie łudzić, ta nagroda nie poprawi mrocznego wizerunku Adama Niedzielskiego. Rekordowa na tle Europy liczba nadmiarowych zgonów z powodu ograniczeń w dostępie do ochrony zdrowia, setki tysięcy ludzkich dramatów – trudno zapomnieć, jeszcze trudniej wybaczyć" – skomentował z kolei dr Piotr Witczak.

"Adam Niedzielski wyśmiany przez Polaków. Dzięki Bogu ludzie się budzą. Dzisiaj kompromitacja staje się powodem do nagrody głównej. Czas na przebudzenie – Polska jest dzisiaj w szponach zdrajców, ograbiana i sprzedawana" – napisał Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.

Czytaj także: Koniec z maseczkami. Eksperci z nich nie rezygnują i radzą, kto i gdzie powinien je nosić

Samorządowiec nawiązał do reakcji na Facebooku resortu zdrowia, które wyśmiewają przyznanie nagrody Niedzielskiemu. Na ten moment jest ich 5,6 tys. Nie pomagają także komentarze pod postem:

  • "Tak dba o zdrowie, że rada medyczna zrezygnowała z funkcji",
  • "Nagrody jak za komuny. Medalami powinni go obwiesić jak ruskich generałów. I koniecznie epolety do garniaka. A potem już tylko opaska na oczy i wiadomo co, za te 150 tys. nadmiarowych zgonów",
  • "Właśnie rozerwało mi łeb. Mam nadzieję, że podobnie jak do Szumowskiego, do niego również zawita pismo z prokuratury".

"Minister, za którego kadencji było najwięcej zgonów nadmiarowych w nowożytnej historii kraju, dostaje nagrodę 'wizjonera' - mogliście z tym prankiem poczekać do piątku na prima aprilis" – stwierdził internauta Patrick House M.D.

Czytaj także: https://natemat.pl/401803,pacjenci-z-ukrainy-leczeni-poza-kolejnoscia-niedzielski-obala-fake-newsy