nt_logo

Jada próbowała klaskać? Do sieci trafiło nowe nagranie ze skandalu na Oscarach

Zuzanna Tomaszewicz

31 marca 2022, 14:18 · 2 minuty czytania
Skandal wokół Willa Smitha nadal się niesie. W internecie pojawiło się nagranie, które pokazuje moment spoliczkowania Chrisa Rocka z zupełnie nowej perspektywy. Na krótkim wideo widać, jak na cios zadany komikowi przez męża zareagowała Jada Pinkett-Smith.


Jada próbowała klaskać? Do sieci trafiło nowe nagranie ze skandalu na Oscarach

Zuzanna Tomaszewicz
31 marca 2022, 14:18 • 1 minuta czytania
Skandal wokół Willa Smitha nadal się niesie. W internecie pojawiło się nagranie, które pokazuje moment spoliczkowania Chrisa Rocka z zupełnie nowej perspektywy. Na krótkim wideo widać, jak na cios zadany komikowi przez męża zareagowała Jada Pinkett-Smith.
Jak Jada Pinkett-Smith zareagowała na zachowanie męża podczas gali Oscarów 2022? Fot. Rex Features / East News; TikTok
  • Do sieci trafiło nowe nagranie pokazujące, jak Jada Pinkett-Smith zareagowała na moment, w którym jej mąż Will Smith uderzył Chrisa Rocka.
  • Jakie konsekwencje czekają zdobywcę Oscara za "King Richard. Zwycięska rodzina?
  • Czemu żart komika doprowadził laureata statuetki do wściekłości?

Nowe nagranie pokazuje reakcję Jady Pinkett-Smith

Podczas 94. ceremonii wręczenia Oscarów w nocy z niedzieli na poniedziałek (27-28 marca) Will Smith wszedł na scenę podczas przemówienia Chrisa Rocka i uderzył go otwartą dłonią. Reakcja laureata złotej statuetki za rolę w "King Richard. Zwycięska rodzina" spowodowana był kawał komika, który zażartował sobie z fryzury żony aktora Jady Pinkett-Smith.

Rock powiedział prześmiewczo, że czeka na kontynuację filmu "G.I. Jane" Ridleya Scotta, w którym zagrała zgolona na łyso Demi Moore. Warto zauważyć, ze Pinkett-Smith nie ma włosów na głowie, ponieważ cierpi na alopecję, czyli łysienie plackowate.

Smith - po tym, jak spoliczkował kolegę po fachu - wrócił na swoje miejsce i zaczął krzyczeć w kierunku prezentera, aby ten nie wymawiał imienia jego żony "swoimi pier*olonymi ustami". Na sali można było usłyszeć niezręczny śmiech gości zasiadających na widowni. Z oddali dochodziły także brawa, choć nie było ich zbyt wiele.

Dotąd w internecie zdarzenie to można było zobaczyć we fragmentach z oficjalnej transmisji gali Oscarów. Dopiero teraz na TikToku zaczął trendować klip, w którym widać także plecy Jady i jej reakcję. Niestety ze względu na to, że aktorka siedziała tyłem do kamery, ciężko jest jednoznacznie ocenić, czy popierała działania swojego męża. Widać, że momentami gwiazda próbowała klaskać.

Internauci zauważyli również, że po powrocie Smitha na swoje siedzenie Jada nie odezwała się do niego ani słowem - jedynie zerkała w jego stronę. Ponadto zareagowała śmiechem na pierwsze słowa wypowiedziane przez Rocka po spoliczkowaniu.

Willa Smitha czekają konsekwencje

Jak pisaliśmy wcześniej w naTemat, Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej oficjalnie potępiła zachowanie Willa Smitha w oświadczeniu z 29 marca. Po paru dniach organizatorzy ceremonii zdradzili w nowym komunikacie, że nagrodzony aktor został poproszony o opuszczenie sali, jednak odmówił. "Zdajemy sobie w pełni sprawę, że mogliśmy sobie inaczej poradzić z zaistniałą sytuacją" – brzmiało stanowisko Akademii.

Hollywoodzkiemu gwiazdorowi grozi wydalenie z Akademii lub zawieszenie w prawach jej członka. Smith będzie miał możliwość w formie pisemnej wyjaśnić na następnym posiedzeniu Akademii, dlaczego uderzył Rocka.

Reakcja Smitha została skrytykowana przez innych celebrytów. Oburzenie w związku z tą sytuacją wyrazili m.in. Jim Carrey, Zoë Kravitz oraz Richard Williams, ojciec tenisistek Sereny i Venus (to w niego wcielił się aktor w filmie "King Richard. Zwycięska rodzina").

Czytaj także: https://natemat.pl/403685,oscary-czajka-kominiarczuk-o-najwiekszych-wygranych-i-przegranych-wywiad