nt_logo

Gwiazdy "Pulp Fiction" znowu razem. Uma Thurman i Samuel L. Jackson na jednym planie

Maja Mikołajczyk

04 kwietnia 2022, 11:15 · 2 minuty czytania
Gwiazdy kultowego "Pulp fiction" ponownie znajdą się razem na planie filmowym. Jak podaje "The Hollywood Reporter", Uma Thurman i Samuel L. Jackson zagrają razem w komedii kryminalnej "The Kill Room".


Gwiazdy "Pulp Fiction" znowu razem. Uma Thurman i Samuel L. Jackson na jednym planie

Maja Mikołajczyk
04 kwietnia 2022, 11:15 • 1 minuta czytania
Gwiazdy kultowego "Pulp fiction" ponownie znajdą się razem na planie filmowym. Jak podaje "The Hollywood Reporter", Uma Thurman i Samuel L. Jackson zagrają razem w komedii kryminalnej "The Kill Room".
Uma Thurman i Samuel L. Jackson wystąpią razem w filmie "The Kill Room". Fot. Matt Sayles/ A.M.P.A.S. / SplashNews.com/ East News

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

  • Gwiazdy "Pulp Fiction" spotkają się znów na planie filmowym.
  • Uma Thurmna i Samuel L. Jackson zagrają w komedii kryminalnej "The Kill Room".
  • Reżyserką filmu ma być Nicol Paone, aktorka znana z komedii "40 lat minęło" i thrillera "Eagle Eye".

Uma Thurman i Samuel L. Jackson w komedii kryminalnej

"The Kill Room", na którego planie ma się spotkać Uma Thurman i Samuel L. Jackson, ma być mroczną komedią kryminalną. Głównymi bohaterami fabuły mają być zabójca, jego szef (Jackson) oraz handlarka dziełami sztuki (Thurman), którzy wpadają na plan wyprania dużej kwoty pieniędzy. Plan jednak pali na panewce, gdy płatny morderca staje się medialną sensacją.

Reżyserką filmu ma być Nicol Paone, aktorka znana z takich filmów, jak "40 lat minęło" czy "Eagle Eye". Paone jako reżyserka zadebiutowała w 2020 roku raczej kiepsko przyjętym komediodramatem "Święta z przyjaciółmi", któremu nie pomogły występy takich aktorek, jak Kat Dennings ("Dwie spłukane dziewczyny"), Jane Seymour ("Doktor Ouinn") oraz Chelsea Peretti ("Brooklyn 9-9").

Autorem scenariusza ma być Jonathan Jacobson, a w roli jednej z producentek ma się sprawdzić Uma Thurman.

Co teraz robią Uma Thurman i Samuel L. Jackson?

Uma Thurman i Samuel L. Jackson po raz ostatni spotkali się na planie kultowego i nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes filmu Quentina Tarantino "Pulp fiction". Od tamtej pory ich kariera przebiegała innymi ścieżkami, chociaż oboje wystąpili również w innych dziełach Tarantino: Thurman w obu częściach serii "Kill Bill", gdzie wcielała się w główną bohaterkę Czarną Mambę, a Jackson w "Jackie Brown", "Django" i "Nienawistnej ósemce".

W ostatnich latach Thurman wystąpiła m.in. w serialu Apple TV+ "W cieniu podejrzeń", a także w skandalizujących dziełach Larsa von Triera: "Dom, który zbudował Jack" oraz w dylogii "Nimfomanka".

Pod koniec ubiegłego roku o aktorce było głośno za sprawą jej wyznania sprowokowanego przez zakaz aborcji w Teksasie po "wykryciu bicia serca płodu". Thurman wyznała wówczas, że jako nastolatka była zmuszona usunąć ciążę.

"Chciałam zatrzymać dziecko, ale jako nastolatka nie mająca odpowiednich środków, nie byłam wówczas w stanie zapewnić sobie i dziecku stabilny domu" – ujawniła.

Z kolei Jackson od wielu lat występuje w filmach z uniwersum Marvela w roli Nicka Fury'ego, czyli m.in. byłego dyrektora T.A.R.C.Z.Y. Jako Fury aktor pojawił się w takich produkcjach MCU, jak "Kapitan Marvel", "Spider-Man: Daleko od domu" oraz "Avengers: Koniec gry".

Może Cię zainteresować również: