Anna Maria Siarkowska przechodzi z PiS do Solidarnej Polski.
Anna Maria Siarkowska przechodzi z PiS do Solidarnej Polski. Fot. Andrzej Iwanczuk / Reporter
Reklama.

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

  • Anna Maria Siarkowska przechodzi z PiS do Solidarnej Polski
  • Posłanka zmieni więc partię, ale pozostanie w Zjednoczonej Prawicy
  • – Merytorycznej debaty i wzajemnego szacunku, takich jak w Solidarnej Polsce, brakuje w Zjednoczonej Prawicy – komentowała swój transfer do partii Ziobry Anna Maria Siarkowska
  • Decyzja o nowym transferze politycznym została ogłoszona w czwartek na konferencji prasowej Anny Marii Siarkowskiej i przedstawicieli Solidranej Polski ze Zbigniewem Ziobrą na czele.

    – Dziękuję za zaproszenie do Solidarnej Polski, z którą łączy mnie wspólnota wartości i wizja Polski suwerennej, demokratycznej i silnej – mówiła w Sejmie była już posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

    Jak podkreśliła, Solidarna Polska jest otwarta na ludzi o konserwatywnych poglądach i "to dobra, pracowita drużyna, w której warto działać na rzecz wspólnego dobra".

    Siarkowska: W Zjednoczonej Prawicy brakuje wzajemnego szacunku

    Była posłanka z partii Kaczyńskiego jednocześnie wbiła szpilę innym środowiskom współtworzącym Zjednoczoną Prawicę. – Merytorycznej debaty i wzajemnego szacunku, takich jak w Solidarnej Polsce, brakuje w polityce. Brakuje go również w Zjednoczonej Prawicy. Gdyby taka postawa była powszechna w Zjednoczonej Prawicy, to udałoby się uniknąć wielu nieporozumień – mówiła Anna Maria Siarkowska. Podczas wspólnej konferencji Zbigniew Ziobro podkreślał z kolei, że Siarkowska to doświadczona parlamentarzystka, która wnosi do Solidarnej Polski "wielką pasję" w kwestii walki o wolność i prawa człowieka.

    Dodajmy, że dzięki nowemu transferowi Ziobro będzie mógł liczyć na 20 szabel. Siarkowska co prawda zmieni partię, ale pozostanie w Zjednoczonej Prawicy.

    Transfer polityczny skomentowali już w mediach społecznościowych politycy partii Ziobry. "Drużyna Zbigniewa Ziobry ma już 20 posłów. Budujemy suwerennościową prawicę! Mam wielki szacunek do Anny Siarkowskiej i jestem dumny, że razem skutecznie zatrzymaliśmy segregację sanitarną w Polsce!" – napisał na Twitterze Janusz Kowalski.

    Kim jest Anna Maria Siarkowska?

    Anna Maria Siarkowska działała w Młodzieży Wszechpolskiej i kierowała jej strukturami w Siedlcach. Była też członkinią Ligi Polskich Rodzin, skąd – bez sukcesów – startowała do Sejmu (w 2005 i 2007 roku).

    W 2006 roku została powołana na wiceprzewodniczącą rady programowej TVP Polonia. Do Sejmu dostała się z listy komitetu wyborczego wyborców Kukiz'15, z poparciem Ruchu Narodowego. Uzyskała ponad 12 tys. głosów i tym samym mandat poselski. Do Sejmu dostała się ponownie w 2019 roku, już z listy PiS zdobywając ponad 7,3 tys. głosów.

    Posłanka zasłynęła ostatnio ze swojej antyszczepionkowej działalności podczas pandemii koronawirusa. Jedną z jej bardziej znanych akcji jest sytuacja najścia na dom dziecka, którego dyrekcja zadbała o bezpieczeństwo podopiecznych, proponując im szczepienia przeciw COVID-19.

    Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Sanitaryzmu wraz z Januszem Kowalskim pojawiła się wówczas w placówce i chciała wyjaśnień w sprawie "sygnałów" o "zmuszaniu" do szczepień.

    Posłanka niejednokrtonie oburzała się też zapowiedziami resortu zdrowia dotyczącymi wprowadzenia obowiązku szczepień dla niektórych grup. "Niech pan nie straszy personelu medycznego" – pisała odnosząc się do rzecznika MZ.

    Czytaj także: