nt_logo

Randkowanie "na ostrygę" potrafi wyleczyć ze złamanego serca. Ten trend stał się hitem wśród singli

Agnieszka Miastowska

21 maja 2022, 10:42 · 3 minuty czytania
Większość z nas choć raz w życiu doświadczyła złamanego serca i wie, jak destrukcyjne potrafi być to uczucie. Nawet "rozstanie w zgodzie" wymaga żałoby po związku, by zacząć spotykać się z kimś nowym. Tak się przynajmniej mówi. Ale czy na pewno? Oystering to trend randkowy obalający ten mit. Zachęca do tego, by tuż po zerwaniu nie chować się w muszli, a jak najszybciej otworzyć się na nowych partnerów.


Randkowanie "na ostrygę" potrafi wyleczyć ze złamanego serca. Ten trend stał się hitem wśród singli

Agnieszka Miastowska
21 maja 2022, 10:42 • 1 minuta czytania
Większość z nas choć raz w życiu doświadczyła złamanego serca i wie, jak destrukcyjne potrafi być to uczucie. Nawet "rozstanie w zgodzie" wymaga żałoby po związku, by zacząć spotykać się z kimś nowym. Tak się przynajmniej mówi. Ale czy na pewno? Oystering to trend randkowy obalający ten mit. Zachęca do tego, by tuż po zerwaniu nie chować się w muszli, a jak najszybciej otworzyć się na nowych partnerów.
Jak wyleczyć się ze złamanego serca? Oystering to nowy trend randkowy Fot. Pexels
  • Oystering to trend randkowy, który każe nam porzucić okres żałoby po rozstaniu i jak najszybciej zacząć randkować.
  • Według badań przeprowadzonych przez portal randkowy Badoo 46 proc. jego użytkowników jest podekscytowanych możliwością ponownego rozpoczęcia randkowania w roku 2022.

Oystering - trend randkowy, który pokochali single

Oystering to kolejny trend randkowy, który narodził się w czasie pandemii. Lockdown nie oszczędzał nikogo. Dla singli stał się okresem wyjątkowej posuchy, samotności, przerywanej często eksperymentami jak randki online, które nie zastąpiły jednak spotkania twarzą w twarz z drugim człowiekiem, a tym bardziej fizycznego ciepła.

Czytaj także: https://natemat.pl/411316,curving-na-czym-polega-niebezpieczny-trend-randkowy-doprowadza-do-obledu

Dla wielu związków wspólna izolacja była testem, który pozwolił sprawdzić, czy przebywając z kimś 24 godziny na dobę nadal będą z nim szczęśliwi. W wielu przypadkach sytuacja ta uwypukliła wady partnerów, a głębsze rozmowy pozwoliły dojść obydwu stronom do wniosku, że lepiej będzie się rozstać.

Bycie singlem o złamanym sercu w czasie, w którym nie można było nawet spotkać się ze znajomymi, mogło być naprawdę przygnębiające. Dlatego samotni postanowili odreagować w sposób, który realnie pozwoli im na zapomnienie o wszelkich negatywnych myślach.

Oystering podchodzi od angielskiego słowa oyster, czyli ostryga, a nurt ten amerykańscy single podsumowują hasłem "the world is your oyster". I nie trzeba szukać w nim głębi nawiązującej do "otwierania muszli" swojej osobowości przed światem.

Ostryga jako luksusowe danie ma być metaforą tego, by po rozstaniu ze swoim partnerem znaleźć w randkowym menu to, co najlepsze. Życie ma być przez nas widziane jak ostryga – ekscytująca, luksusowa i kusząca. 

Pomiń "healing phase" i żałobę po związku

Koniec związku, zwłaszcza długoletniego, może wywołać szereg negatywnych uczuć. Nie każdy potrafi "pozbierać się" po rozstaniu, bo też każde zakończenie relacji jest inne. Jeśli umiecie myśleć o swoim ex z wdzięcznością, należycie do szczęściarzy.

Zerwaniom częściej towarzyszą krzywdzące słowa, bolesne sytuacje albo czyny takie jak zdrada, która zupełnie burzy poczucie bezpieczeństwa i własnej wartości. Ból i rozpacz towarzyszące rozstaniu mogą więc trwać wiele tygodni, a nawet miesięcy.

Leczenie się ze związku, nieszczęśliwej miłości, złamanego serca czy traumy zdrady można określić mianem "healing phase". Wypłakanie i czas dla siebie bywa konieczny, ale nie warto z nim przesadzać. Tym bardziej nie powinniśmy ustalać sobie okresu "żałoby po związku".

Często robimy to z przywiązania do byłego partnera albo jeśli to my zostaliśmy porzuceni, staramy się zostawić mu "otwartą furtkę" na wypadek, gdyby zechciał on do nas wrócić. To wielki błąd. Tym samym stoimy w miejscu. Nie zajmujemy się "wyleczeniem siebie" i dodatkowo zabraniamy sobie poznawania nowych osób.

A oystering mówi nam wprost: trzeba się rozpieszczać. Czyli bez wyrzutów sumienia po zerwaniu dać wciągnąć się w wir randek, poznawać jak najwięcej osób i odpuścić sobie etap przeżywania żałoby po związku. W końcu nie od dziś wiadomo, że z miłości może nas wyleczyć tylko nowa miłość.

Szukanie miłości bywa męczące

Single, którzy pozostają sami dłużej niż kilka miesięcy, często są jednak zniechęceni kolejnymi spotkaniami w poszukiwaniu miłości swojego życia. Trudno wykrzesać z siebie entuzjazm, gdy poddajemy się presji znalezienia partnera na resztę życia.

Jednak Sophie Mann, globalna ekspertka ds. randek w Badoo, podkreśla: – Randki są zniechęcające po związku, ale nie musi tak być. Ostatecznie randkowanie powinno być zabawą, a czy jest lepszy sposób na przezwyciężenie rozstania niż dobra zabawa?

Według badań przeprowadzonych przez portal randkowy Badoo 46 proc. jego użytkowników jest podekscytowanych możliwością ponownego rozpoczęcia randkowania, a 50 proc. chce rozpocząć mocną randkową grę w 2022 roku. 

Możliwe, że oystering to trend, który w obecnych czasach sprawdzi się najlepiej. Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, czego szukamy w partnerze, ale coraz lepiej radzimy sobie z presją na szybkie zalegalizowanie związku i pośpiechem w podejmowaniu kluczowych życiowych decyzji. Oystering może być świetną zabawą i sposobem na odkrycie siebie.

Czytaj także: https://natemat.pl/404439,czym-jest-pocketing-partner-ukrywa-nas-na-mediach-spolecznosciowych