"Jakbym słuchał piosenki z High School Musical". Internauci miażdżą singiel Męskiego Grania
redakcja naTemat
31 maja 2022, 20:12·3 minuty czytania
Publikacja artykułu: 31 maja 2022, 20:12
Gwiazdami Męskiego Grania są w tym roku Bedoes, Kwiat Jabłoni i Krzysztof Zalewski. Ich wspólny singiel "Jest tylko teraz" skonfundował jednak internautów, którzy spodziewali się bardziej rockowych brzmień. Na YouTube oraz w mediach społecznościowych przeważają negatywne komentarze oraz porównania do... piosenek z Dni Młodzieży.
Męskie Granie Orkiestra 2022 wystąpi w składzie: Bedoes, Kwiat Jabłoni i Krzysztof Zalewski.
Singiel Męskiego Grania 2022 to "Jest tylko teraz" z elementami popu, funku, folku i rapu.
Utwór "Jest tylko teraz" krytykuje jednak większość internautów w komentarzach pod teledyskiem na YouTube. Zdaniem wielu brzmi on infantylnie i dziecinnie.
Inni bronią jednak singla Męskiego Grania i chwalą jego pozytywny przekaz na trudne czasy.
Sprzedaż biletów na trasę koncertową Męskie Granie 2022 wystartowała 31 maja o godzinie 15. Wieczorem większość biletów była już sprzedana.
Męskie Granie Orkiestra ma w tym roku nietypowy skład. Gwiazdami tegorocznej edycji są: raper Bedeos, folkowy zespół Kwiat Jabłoni oraz pop-rockowy wokalista Krzysztof Zalewski. Artyści wspólnie nagrali singiel "Jest tylko teraz", który miał premierę we wtorek w samo południe.
Autorami słów do utworu są: Krzysztof Zalewski, Bedoes (Borys Przybylski) i Kasia Sienkiewicz. Muzykę skomponowali: Krzysztof Zalewski, Kasia Sienkiewicz oraz Jacek Sienkiewicz. Za produkcję, mix i mastering odpowiada Smolik, z kolei autorem teledysku jest Daniel Jaroszek. Hymn trasy będzie można usłyszeć na letnich koncertach w aż ośmiu miastach.
– W tym roku udowadniamy, że razem można więcej. Stąd pomysł na orkiestrę, która połączyła z pozoru niepasujących do siebie artystów. Każdy z nich wniósł jednak do projektu swoją wyjątkową energię, która zaowocowała powstaniem świetnego singla. Mamy nadzieję, że tego lata pod sceną będą go śpiewały tysiące fanów trasy – mówiła Dorota Nowakowska, Manager Marki Żywiec, która jest sponsorem Męskiego Grania.
Męskie Granie 2022: reakcje singiel "Jest tylko teraz"
Singiel Męskiego Granie co roku budzi duże emocje i nie inaczej jest w tym roku. Pod teledyskiem na YouTube, który do wieczora wyświetlono ponad 300 tysięcy razy, zaroiło się od komentarzy, a większość jest negatywna. Zdaniem wielu słuchaczy utwór brzmi dziecinnie i infantylnie.
"To bardziej brzmi jak piosenka z Dni Młodzieży niż Męskie Granie", "Odniosłem wrażenie jakbym słuchał jakiejś piosenki z High School Musical", "Na pewno zaskoczenie. I póki co, chyba raczej na minus... Zobaczymy jak będzie po kilku(nasto) krotnym przesłuchaniu", "Miałem większe oczekiwania, nie przekonał mnie ten utwór w tym roku", "Zawiodłam się trochę, po tylu hitach męskiego grania mamy musical", "Mega rozczarowanie" – piszą internauci.
"Próbuję któryś raz dzisiaj do tego podejść i jestem na nie... Wiecie, lubię Was, lubię MGO, ale no nie. W latach 90. chodziłam na zajęcia w teatrze dla dzieci - połowa piosenek brzmiała w ten sposób. Coś z tekstem też tu nie poszło... " – napisała jedna z użytkowniczek YouTube.
"Chciałabym żeby Męskie Granie wróciło do czasów Watahy i Elektrycznego, ten skręt w stronę popu mnie nie przekonuje zupełnie. Kiedyś był ogień a teraz tylko kolejna piosenka, która będzie leciała w radio" – zauważył ktoś inny. Podobne negatywne komentarze dominują także pod postami Męskiego Grania w mediach społecznościowych.
Jednak nie wszyscy są rozczarowani. W komentarzach na YouTube pojawiają się też pozytywne opinie o "Jest tylko teraz" Bedoesa, Kwiatu Jabłoni i Krzysztofa Zalewskiego. "Ten funkowo - musicalowo - bajkowy klimat chyba ma być odpowiedzią na te niepewne i przytłaczające czasy" – zauważyła jedna ze słuchaczek.
"Podoba mi się serio. Inny klimat niż poprzednie i nie powiedziałabym, że Męskie Granie, ale będę słuchać", "Takiego połączenia się nie spodziewałem, ale jestem jak najbardziej usatysfakcjonowany", "Fajny, pozytywny utwór", "A ja lubię! Przekaz fajny, w ogóle ma wszystko, co potrzebne do zostania letnim przyjemniaczkiem i wyobraźcie sobie brzmienie na żywo! Bo każdy i tak będzie mimowolnie nucił" – piszą inni internauci.
Przypomnijmy, że ubiegłorocznym singlem Męskiego Grania było "I Ciebie też, bardzo" Darii Zawiałow, Dawida Podsiadły i Vito Bambino, który początku też nie przekonał wielu słuchaczy. Z kolei jednym z największych hitów projektu był "Początek" z 2018 roku (Podsiadło, Zalewski, Kortez), który do dzisiaj wyświetlono na YouTube ponad 132 miliony razy.
Męskie Granie 2022: transa koncertowa
Tegoroczna trasa koncertowa Męskie Granie będzie składać się z 16 koncertów, które odbędą się w ośmiu miastach: Poznaniu (24-25 czerwca, Park Cytadela), Katowicach (8-9 lipca, Dolina Trzech Stawów), Warszawie (15-16 lipca, Służewiec), Wrocławiu (22-23 lipca, Partynice), Krakowie (29-30 lipca, Muzeum Lotnictwa), Szczecinie (12-13 sierpnia, Łasztownia), Gdańsku (19-20 sierpnia, Polsat Plus Arena) i Żywcu (26-27 sierpnia, Amfiteatr Pod Grojcem).
Bilety jednodniowe dostępne są w cenie 199 zł, a karnety na dwa dni – w cenie 360 zł. Płatność za bilety będzie możliwa jedynie przy pomocy BLIKA. Sprzedaż biletów na Męskie Granie 2022 wystartowała 31 maja o godzinie 15. Wieczorem większość biletów była już sprzedana.