nt_logo

Gwiazdy disco polo zarabiają krocie na występach. Martyniuk wcale nie bierze najwięcej

redakcja naTemat

05 czerwca 2022, 20:45 · 2 minuty czytania
Gwiazdy disco polo zgarniają krocie za swoje występy. Chociaż może się wydawać, że prym w gażach wiedzie ulubieniec TVP, czyli Zenek Martyniuk, za zwykłe koncerty więcej pieniędzy zgarnia inny popularny wykonawca.


Gwiazdy disco polo zarabiają krocie na występach. Martyniuk wcale nie bierze najwięcej

redakcja naTemat
05 czerwca 2022, 20:45 • 1 minuta czytania
Gwiazdy disco polo zgarniają krocie za swoje występy. Chociaż może się wydawać, że prym w gażach wiedzie ulubieniec TVP, czyli Zenek Martyniuk, za zwykłe koncerty więcej pieniędzy zgarnia inny popularny wykonawca.
Ile zarabiają gwiazdy disco polo? Zenek Martyniuk wcale nie jest na szczycie. Fot. Paweł Murzyn/ East News

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

  • Gwiazdy disco polo zarabiają krocie na swoich występach.
  • Wbrew pozorom to jednak nie Zenek Martyniuk bierze najwięcej za swoje koncerty.
  • Ulubieńca TVP prześciga wykonawca znany z piosenki "Miłość w Zakopanem".

Ile zarabiają gwiazdy disco polo?

Disco polo w ostatnich latach znów zyskało popularność. Z pewnością przyczyniło się do tego promowanie tego gatunku muzycznego w mediach publicznych. Jednym z ulubieńców TVP jest Zenek Martyniuk, który za sylwestrowy występ wziął podobno 70 tys. złotych.

Portal Plejada sprawdził na stronie Agencji Artystycznej "Luxart", ile gwiazdy disco polo biorą za zwykłe koncerty. Podane ceny nie obejmują jednak dodatkowych kosztów, takich jak podatek VAT, opłaty za hotel czy transport.

Okazało się, że jest ktoś, kto wyprzedza Martyniuka w rankingu najlepiej opłacanych artystów. Sławomir za jeden występ bierze 38 tys. złotych, podczas gdy wykonawca hitu "Przez Twe Oczy Zielone" razem z zespołem Akcentem życzy sobie "zaledwie" 33 tys. złotych.

Około 30 tys. złotych za koncert bierze Radek Liszewski z zespołem Weekend oraz Magdalena Narożna z zespołem Piękni i Młodzi. Za występ Sławomira Świerzyńskiego i Bayer Full trzeba natomiast zapłacić około 25 tys. złotych.

Zapraszający na koncert Czadomana muszą się liczyć z wydatkiem na poziomie około 22 tys. złotych. Pomiędzy 15 a 10 tys. złotych za występ biorą z kolei Krystian Pudzianowski z zespołem Pudzian Band i Tomasz Niecik.

Disco polo na komunii

Popularność muzyki disco polo zdaje się zataczać coraz szersze kręgi. W połowie maja informowaliśmy w naTemat, że dzieci w Rozogach w województwie warmińsko-mazurskim śpiewały piosenkę tego gatunku na... komunii.

Dokładniej rzecz biorąc, dzieci wykonywały utwór zespołu Classic pt. "Ja dla Ciebie, Ty dla mnie". Wiele osób w komentarzach pod filmem nie kryło oburzenia niecodziennym dla tej uroczystości wyborem repertuaru muzycznego.

"Co to jest za nowa moda, o co tu chodzi?", "Chyba dużo się zmieniło od czasów mojej komunii", "Błagam, niech ktoś powie, że ta piosenka jest podłożona pod ten filmik", "To żart. Disco polo na komunii...", "Jak moje dziecko będzie szło do komunii, to wyczuwam 'Cztery osiemnastki'", "Jeszcze ze dwa lata i Cypis wjedzie na salony" – to tylko niektóre z wpisów oburzonych internautów.

Może Cię zainteresować również: