nt_logo

Amber Heard jednak wyleci z "Aquamana 2"? Studio ma planować dokrętki z inną aktorką

Bartosz Godziński

15 czerwca 2022, 16:47 · 3 minuty czytania
Amber Heard przegrała proces z Johnnym Deppem, ale to dla niej nie koniec kłopotów. Była jedną z gwiazd serii "Aquamana" i jej występ w sequelu filmu już wcześniej stanął pod znakiem zapytania. Jednak według najnowszych nieoficjalnych informacji, aktorka może zostać wycięta z nakręconej drugiej części i zastąpiona inną aktorką.


Amber Heard jednak wyleci z "Aquamana 2"? Studio ma planować dokrętki z inną aktorką

Bartosz Godziński
15 czerwca 2022, 16:47 • 1 minuta czytania
Amber Heard przegrała proces z Johnnym Deppem, ale to dla niej nie koniec kłopotów. Była jedną z gwiazd serii "Aquamana" i jej występ w sequelu filmu już wcześniej stanął pod znakiem zapytania. Jednak według najnowszych nieoficjalnych informacji, aktorka może zostać wycięta z nakręconej drugiej części i zastąpiona inną aktorką.
Amber Heard zostanie wycięta z "Aquamana 2"? Pojawiły się nowe informacje Fot. "Aquaman"

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

  • Rola Amber Heard w "Aquamanie 2" już w czasie procesu z Johnnym Deppem stała pod znakiem zapytania
  • Po przegranym procesie, hejcie w sieci i petycjach, nadal nie jest do końca pewne, czy zobaczymy ją na ekranie z Jasonem Momoą
  • Portal Just Jared w jednym źródle ustalił, że pojawi się na krótko. W drugim, że aktorka będzie zupełnie wycięta i zastąpiona inną

Proces Amber Heard vs Johnny Depp trwał dwa miesiące i zakończył się korzystnie dla filmowego Jacka Sparrowa. Aktor pozwał swoją byłą żonę o zniesławienie - Heard w felietonie dla "Washington Post" z 2018 roku napisała, że Depp jest "osobą publiczną reprezentującą przemoc domową". Gwiazdor wygrał sprawę i sympatię internautów. Amber Heard może jednak ponieść daleko idące konsekwencje, nie tylko finansowe (choć akurat Deppowi nie zależało na kasie).

"Aquaman 2" jednak bez Amber Heard? Internauci już od dawno o to zabiegają.

Amber Heard największą sławę (prócz związku z Johnnym Deppem) przyniosła rola Mery w "Aquamanie" z 2018 roku. Film z uniwersum DC okazał się sukcesem (zarobił ponad miliard dolarów) i był dobrze przyjęty przez fanów i krytyków. Sequel był więc oczywistą oczywistością, a aktorka miała znów wcielić się w postać czerwonowłosej wojowniczki z podwodnego Atlantis.

Jednak już w czasie procesu w sieci aż wrzało, że dlaczego Johnny Depp został wyrzucony z "Piratów z Karaibów" niedługo po felietonie, a Amber Heard, której udowodniono przed sądem wiele kłamstw, nadal jest w obsadzie. Powstała nawet petycja o usunięcie jej z "Aquamana 2". W chwili obecnej zbliża się do okrągłej liczby 5 milionów podpisów. Marzenie fanów DC może zostać spełnione.

Amber Heard ma zostać zastąpiona inną aktorką. Od plotek aż huczy w mediach.

Sama aktorka, zeznając przed sądem, nie była pewna, czy ostatecznie znajdzie się w kontynuacji. Również Walter Hamada z Warner Bros. przyznał, że w studiu rozważano zastąpienie jej inną aktorką. Powodem miał być jednak kompletny brak chemii pomiędzy nią a Jasonem Momoa. Teraz portal "Just Jared" ma kolejne rewelacje oparte na nieoficjalnym źródle w wytwórni słynnych braci.

Warner Bros. postanowiło ponownie obsadzić rolę Amber Heard po testowych pokazach filmu. Mają robić dokrętki z Jasonem Momoa i Nicole Kidman.Informator serwisu Just Jarred

Informator portalu dodał, że nowa aktorka ma się wcielić w Merę również w innych filmach z kinowego uniwersum DC. "Just Jarred" zaktualizował potem swój artykuł i podał dwie informacje z dwóch źródeł. Pierwsze, blisko produkcji filmu, zapewnia, że Amber Heard nie zostanie kompletna wycięta z "Aquamana 2", ale jej rola będzie mała. Inne źródła dalej twierdzą, że będzie poszukiwane zastępstwo.

Internauci mają dwie faworytki: Emilię Clarke (Daenerys z "Gry o tron) oraz Blake Lively. Już dawno temu przygotowali odpowiednie fotomontaże. Na marginesie dodam, że właśnie w podobnych okolicznościach Johnny Depp nie pojawił w 3. części "Fantastycznych Zwierząt". Jego postać przejął Mads Mikkelsen.

Portal TMZ skontaktował się za to z rzecznikami Amber Heard. Te plotki, według nich, to kompletna bzdura, która ciągnie się od początku procesu. "Są niedokładne, bez wyczucia i nieco szalone" - czytamy. Premiera "Aquamana 2" została już przełożona - miała się odbyć w tym roku, ale przeniesioną ją na 17 marca 2023 roku.

Nie ma już lockdownów, więc musiało być to podyktowane burzą w sieci. Studio nie usuwając aktorki z kontynuacji, ryzykuje bojkot filmu. Z drugiej strony zamieszanie może wręcz napędzić widzów do kin. Nie takie rzeczy świat widział.

Czytaj także: https://natemat.pl/419296,amber-heard-pierwszy-raz-po-procesie-z-deppem-wywiad