Wątpliwej jakości pomoc dla Marceliny Zawadzkiej, która walczy o finał Miss Universe.
Wątpliwej jakości pomoc dla Marceliny Zawadzkiej, która walczy o finał Miss Universe. Facebook.com/kuba.przygonski.7
Reklama.
O awansie do finału Miss Universe decydują głosy internautów. Na Facebooku partnera polskiej reprezentantki pojawił się link, zachęcający do głosowania razem z mało udanym żartem.
logo
Kontrowersyjny wpis Facebook.com/kuba.przygonski.7

Na kontrowersyjny wpis dość szybko zareagowali organizatorzy Miss Egzotica International, którego ambasadorkami są polskie gwiazdy – Patrycja Kazadi, Aleksandra Szwed, Omenaa Mensah oraz Kyss Major.
W specjalnym oświadczeniu wyrażają oburzenie i odcinają się od tego wpisu, który krytykują za rasizm. Wpis zauważono i jest szeroko komentowany na forum publicznym, a to także wpływa negatywnie na wizerunek Polski na arenie międzynarodowej.
Fragment oświadczenia

Nie możemy godzić się, aby w demokratycznym kraju, zamieszkałym przez światłych i otwartych ludzi obrażano innych ze względu na ich pochodzenie czy kolor skóry. Statutowym założeniem i przesłaniem projektu Miss Egzotica International jest walka z dyskryminacją, wyrównanie szans, propagowanie kosmopolitycznej postawy, przedstawienie Polaków jako Obywateli świata. Rasistowskie wpisy, tego typu, negatywnie wpływają na odbiór Polaków w świecie oraz budowany przez lata obraz tolerancyjnej Polski.


Sprawca całego zamieszania chyba zorientował się, że wpis narobił więcej szkody niż pożytku. Niedługo później w tym samym miejscu zamieścił kolejny wpis, w którym informuje, że… ktoś włamał się mu na Facebooka. A kontrowersyjny fragment został usunięty.
logo
A tak tłumaczy się sprawca zamieszania Facebook.com/kuba.przygonski.7

Tymczasem, na Marcelinę Zawadzką bez żadnych kontrowersji możecie głosować tutaj.