nt_logo

Lewandowski integruje się z kolegami z Barcelony. Niezwykłe ujęcia z Nowego Jorku

Maciej Piasecki

30 lipca 2022, 08:34 · 2 minuty czytania
Najlepszy polski piłkarz coraz lepiej czuje się w nowych klubowych barwach. Robert Lewandowski w mediach społecznościowych pochwalił się ujęciami prosto z Nowego Jorku, gdzie aktualnie przebywa FC Barcelona, na zakończenie tournée po USA. Podobizna Polaka znalazła się nawet na słynnym Times Square.


Lewandowski integruje się z kolegami z Barcelony. Niezwykłe ujęcia z Nowego Jorku

Maciej Piasecki
30 lipca 2022, 08:34 • 1 minuta czytania
Najlepszy polski piłkarz coraz lepiej czuje się w nowych klubowych barwach. Robert Lewandowski w mediach społecznościowych pochwalił się ujęciami prosto z Nowego Jorku, gdzie aktualnie przebywa FC Barcelona, na zakończenie tournée po USA. Podobizna Polaka znalazła się nawet na słynnym Times Square.
Robert Lewandowski najwyraźniej coraz lepiej czuje się w swoim nowym klubie. FC Barcelona świetnie przyjęła Polaka. Fot. Eric Espada/Getty AFP/East News

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

  • Robert Lewandowski jest piłkarzem FC Barcelony od lata 2022 roku
  • Polak grał dla Bayernu Monachium przez ostatnie 8 lat (2014-22)
  • "Lewy" został kupiony przez Dumę Katalonii za 50 milionów euro

Ostatni weekend lipca to też ostatni przystanek FC Barcelony podczas dwutygodniowego tournée po Stanach Zjednoczonych. Duma Katalonii rozegra jeszcze jeden mecz towarzyski, kataloński team zmierzy się z New York Red Bulls.

W składzie Barcy nie powinno zabraknąć Roberta Lewandowskiego. Największa gwiazda sprowadzonego tego lata do Katalonii znalazła swoje miejsce m.in. na słynnym Times Square, będąc najważniejszą postacią zapowiedzi występu klubu podczas wizyty w Nowym Jorku.

Polak na swoich mediach społecznościowych dzieli się ujęciami z treningów oraz życia pozasportowego, gdzie nawiązuje coraz lepsze relacje z kolegami z drużyny. Na zdjęciach widać uśmiech oraz zadowolenie, Lewandowski wyraźnie lepiej czuje się w nowych realiach klubowych.

To tylko potwierdza, że decyzja o przeprowadzce z Bayernu Monachium, faktycznie była słuszna. Przynajmniej na tym etapie kariery Polak może zyskać nowe piłkarskie życie, które będzie miało korzystny wpływ na dalszy rozwój "Lewego" w klubowej piłce.

Kapitan reprezentacji Polski pokazał ujęcie ze wspólnego spaceru, gdzie korzysta z uroków wyprawy po USA, w tym konkretnym przypadku, będąc w Nowym Jorku. Lewandowski znajduje się w gronie kilku piłkarzy Barcelony, integrując się z nowym towarzystem.

Zdjęcie znalazło uznanie nie tylko wśród komentujących internautów, zostało także udostępnione przez Łączy nas piłka, czyli oficjalny kanał Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Poza grupowym zdjęciem w większym gronie, Lewandowski na swoim Instagramie udostępnił również ujęcie, gdzie znajduje się w tercecie z Ansu Fatim oraz Ousmane Dembélé. Właśnie ta trójka - razem z Polakiem - będzie w dużej mierze odpowiedzialna za zdobywanie goli dla Barcelony w nadchodzącym sezonie. Dlatego właśnie tak ważne jest, żeby piłkarze dobrze rozumieli się nie tylko na boisku, ale również poza nim.

A kiedy kolejna okazja do występu Lewandowskiego? Przypominając, na zakończenie tournée po Stanach Zjednoczonych Barcelona zagra z NY Red Bulls. Mecz odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę. Początek o 1:00 polskiego czasu.

Co ciekawe, pierwotnie transmisja na miała odbyć się na kanale Eleven Sports. W mediach społecznościowych stacji przekazano jednak, że ostatecznie nic z tego.

"Z przykrością informujemy, że nie pokażemy meczu NY Red Bulls – FC Barcelona, ponieważ sprzedawca praw medialnych do tego spotkania wycofał się z dystrybucji transmisji tego wydarzenia." - napisano w odpowiedzi na pytanie kibica na Twitterze.

Jedyną szansą na obejrzenie meczu będzie transmisja w klubowej telewizji Dumy Katalonii, czyli Barca TV, gdzie pokazywane są wszystkie towarzyskie pojedynki klubu z Barcelony.

Czytaj także: https://natemat.pl/428281,lewandowski-zachwyca-profesjonalizmem-w-fc-barcelonie