Kamil Stoch drugi w Engelbergu! Po nieudanym początku sezonu Polak wraca na szczyt

Kamil Stoch powrócił w wielkim stylu.
Kamil Stoch powrócił w wielkim stylu. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Kamil Stoch zajął drugie miejsce w konkursie skoków narciarskich w Engelbergu. Polak prowadził po pierwszej serii, a do zwycięstwa zabrakło mu 0,1 punktu. Ostatecznie wyprzedził go Andreas Kofler. Trzeci był Gregor Schlierenzauer.Po nieudanym początku sezonu, Polak powraca w wielkim stylu – podobnie jak niedawno Justyna Kowalczyk w biegach. W trzech pierwszych konkursach polski skoczek zdobył zaledwie 1 punkt i zdecydował się poszukać formy w austriackim Ramsau.

To był strzał w dziesiątkę, bo w Engelbergu Stoch prowadził po pierwszej serii, a ostatecznie zajął drugie miejsce tracąc 0,1 punktu do zwycięzcy. Cieszy też forma reszty Polaków, którzy zajęli zaskakująco wysokie miejsca: Dawid Kubacki był dziewiąty, Krzysztof Miętus 19, Maciej Kot 23, a Klemens Murańka 29.

Zobacz: Justyna Kowalczyk nokautuje! Polska biegaczka zwyciężyła w biegu na 10 km stylem klasycznym

Kamil Stoch w pierwszych zawodach sezonu był dopiero trzydziesty, w drugich nie awansował do finału, a w trzecich, w Kuusamo, w ogóle nie przebrnął kwalifikacji. Decyzja sztabu o tym, by odpoczął, okazała się słuszna. Kamil nie tylko odbudował formę, ale i wyleczył kontuzję.

Za znakomitym rezultatem Stocha może stać jeszcze inny element. Polacy mieli sporo problemów ze strojami, a w dzisiejszym konkursie Kamil, podobnie jak Maciej Kot, założył nowy kombinezon. – Sprzęt sam nie skacze, ale jest pewnym uzupełnieniem skoczków – powiedział w rozmowie z TVP1 trener kadry skoczków Łukasz Kruczek. – Bez dobrej formy sprzęt sam nic nie zdziała – podkreślił.


W niedzielę kolejny konkurs w Engelbergu, ostatni przed rozpoczynającym się 30 grudnia w Oberstdorfie Turniejem Czterech Skoczni.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy
0 0Przepis na prezydenta. To, co w kilka miesięcy zrobił Duda, powinno być lekcją dla opozycji
0 0Czarzasty ujawnia: będą poważne zmiany na Lewicy. "Rada krajowa SLD dała zielone światło"