nt_logo

Znamy wyniki finału "America's Got Talent". Sara James nie wygrała, ale pokazała klasę

Weronika Tomaszewska

15 września 2022, 08:24 · 3 minuty czytania
W nocy z 14 na 15 września poznaliśmy wyniki głosowania widzów w finale "America's Got Talent". Sara James zmierzyła się z najlepszymi artystami 17. sezonu tego programu. Polka znalazła się poza podium. Gdy emocje już opadły, opublikowała swój komentarz.


Znamy wyniki finału "America's Got Talent". Sara James nie wygrała, ale pokazała klasę

Weronika Tomaszewska
15 września 2022, 08:24 • 1 minuta czytania
W nocy z 14 na 15 września poznaliśmy wyniki głosowania widzów w finale "America's Got Talent". Sara James zmierzyła się z najlepszymi artystami 17. sezonu tego programu. Polka znalazła się poza podium. Gdy emocje już opadły, opublikowała swój komentarz.
Sara James w "America's Got Talent". Fot. Rex Features/East News
  • Sara James zaprezentowała się w finale "America's Got Talent". Wykonała kultową piosenkę Kate Bush "Running Up That Hill"
  • Przez dobę trwało głosowanie na zwycięzcę programu. Sara nie wygrała amerykańskiego talent-show
  • Po wszystkim opublikowała na swoim Instagramie post i pogratulowała zwycięzcom

Do "America's Got Talent" trafiają przeróżne osoby, które wyróżniają się swoim talentem. Okazję do pokazania się w tym formacie mieli magicy, tancerze, muzycy czy artyści komediowi z całego świata.

Wśród nich znalazła się też 14-letnia Sara James, która w Polsce miała już na swoim koncie wygraną w "The Voice Kids". Młoda wokalistka w ubiegłym roku reprezentowała też nasz kraj na Eurowizji Junior. Wówczas zabrakło jej zaledwie 6 punktów do wygranej z reprezentantką Armenii.

Sara James w "America's Got Talent"

Jeszcze w czerwcu Sara podzieliła się ze swoimi fanami informacją, że wzięła udział w przesłuchaniach do amerykańskiej wersji "Mam talent". Niedługo później odcinek z jej udziałem wyemitowano w NBC i na oficjalnym kanale stacji na YouTube.

James zachwyciła wszystkich swoim wykonaniem. Simon Cowell, najtwardszy z jurorów, nacisnął "złoty przecisk", dzięki czemu 14-latka od razu awansowała do półfinałowych odcinków na żywo.

I tak pod koniec sierpnia Polka zaśpiewała przed jury i amerykańską publicznością utwór "Rocket Man". W komentarzach w sieci nie brakowało zachwytów nad uzdolnioną, młodą artystką, która w końcu trafiła do finału show.

Czytaj także: Sara James na chwilę przed finałem "America's Got Talent". Zwróciła się do fanów

Finał amerykańskiego "Mam talent"

13 września (a w Polsce o 2:00 w nocy 14 września) rozpoczął się odcinek, w którym zaprezentowało się w sumie 11 finalistów "America's Got Talent". Sara na decydujący występ wybrała kultową piosenkę Kate Bush "Running Up That Hill". Wtedy też rozpoczęło się oddawanie głosów przez widzów.

Wyniki poznaliśmy dzień później, czyli w nocy ze środy na czwartek (15 września). Przypomniano w skrócie finałowe występy i zachwyty jurorów. Najlepsi z najlepszych mieli również okazję zaprezentować się w towarzystwie zwycięzców z poprzednich edycji.

Zwycięzcy 17. edycji "America's Got Talent"

Gdy skończył się ostatni występ, przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Najpierw wyłoniono najlepszą piątkę. Do kolejnego etapu przeszli: grupa taneczna Mayyas, zespół country Drake Milligan, tercet muzyczny Metaphysic, gimnastyczka/tancerka Kristy Sellars i zespół muzyczny Chapel Hart. To oznaczało, że Sara James musiała pożegnać się z programem.

Na koniec eliminacji została libańska grupa taneczna Mayyas i artystka, która łączy taniec na rurze z cyfrowymi efektami Kristy Sellars. Finalnie pierwsze miejsce: nagrodę w wysokości miliona dolarów i możliwość występowania w Las Vegas zdobyły członkinie Mayyas.

Sara James po finale opublikowała post

"Dziękuję! To była niesamowita przygoda i zapamiętam ją na zawsze! Dziękuję za najlepsze wsparcie, jakie mogłam sobie wyobrazić, za wszystkie wiadomości, głosy i miłe słowa" – zaczęła swój wpis Sara.

Skierowała też kilka słów do tancerek z Mayyas, które wygrały. "Gratulacje! Byłyście niesamowite! Wielkie brawa dla wszystkich finalistów – wszyscy byliście absolutnie niesamowici!" – dodała.

Podziękowała także jurorom i całej ekipie programu. "Dziękuję! Cudownie jest spełniać marzenia, mając wokół siebie tylu wspaniałych ludzi. Dziękuję wam za wszystko!" - podsumowała.