PiS mocno wchodzi w nowy rok i niedługo składa wniosek o wotum nieufności. Hofman: To będzie akt oskarżenia przeciw PO

Adam Hofman zapowiada, że w styczniu lub lutym PiS złoży wniosek o wotum nieufności. Prezes PiS, Jarosław Kaczyński w około godzinnym przemówieniu ma przedstawić "akt oskarżenia" przeciwko Platformie Obywatelskiej.
Adam Hofman zapowiada, że w styczniu lub lutym PiS złoży wniosek o wotum nieufności. Prezes PiS, Jarosław Kaczyński w około godzinnym przemówieniu ma przedstawić "akt oskarżenia" przeciwko Platformie Obywatelskiej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Prawo i Sprawiedliwość próbuje z politycznym przytupem wejść w nowy rok. Adam Hofman w swoim pierwszym występie w 2013 roku zapowiedział, że już w styczniu lub lutym zostanie złożony długo zapowiadany wniosek o wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. – To będzie akt oskarżenia przeciwko rządom Platformy Obywatelskiej – mówił w programie "Jeden na jeden".


Politycy Prawa i Sprawiedliwości zapowiadali złożenie wniosku o wotum nieufności już tak dawno, że można było już o nim zapomnieć. W rzeczywistości skończyło się właściwie tylko na zgłoszeniu kandydatury profesora Piotra Glińskiego na technicznego premiera. Teraz Adam Hofman zapowiada przejście od słów do czynów. W drugiej połowie stycznia lub na początku lutego PiS ma złożyć wniosek o wotum nieufności wobec gabinetu Tuska. – To będzie taki akt oskarżenia przeciwko rządom Platformy Obywatelskiej – mówił rzecznik partii.

Czytaj: Jarosław Kaczyński: Miarka się przebrała!


"To będzie akt oskarżenia"
Hofman wyjaśnia, że wniosek jest już gotowy i został dopracowany przez prezesa PiS. – Największym problemem było skrócenie tego "aktu oskarżenia' do wersji "mówialnej" – powiedział. Prowadzący program, Bogdan Rymanowski pytał, co to za wyjątkowy neologizm. Politykowi tłumaczył, że chodziło o taką wersję, którą Jarosław Kaczyński będzie mógł wygłosić z sejmowej mównicy w niezbyt długim czasie.

– Gdyby przeczytać całość zarzutów do partii rządzącej to ramówka TVN i innych stacji by tego nie wytrzymała. Przemówienie prezesa Kaczyńskiego musi zmieścić się w długim, ale nie do przesady przemówieniu. Myślę, że koło godziny – tłumaczył Adam Hofman. I dodał, że gdyby Jarosław Kaczyński chciał mówić o wszystkich grzechach Platformy Obywatelskiej to parlamentarzyści musieliby siedzieć w sejmie dłużej niż podczas obrad nad budżetem.


Co z prof. Glińskim?
Za sprawą wniosku o wotum nieufności do "politycznej gry" wróci kandydat PiS na technicznego premiera. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości wyjaśnia, że dopiero w momencie, gdy wniosek zostanie złożony, prof. Piotr Gliński stanie się oficjalnie kandydatem na premiera. – Wtedy jego zadaniem będzie budowanie poparcia u innych partii. A może i w Platformie znajdą się tacy, którzy nie chcą legitymizować układu tuskowego – mówił z nadzieją.

Czytaj: Premier Tusk otrzymał wotum zaufania. W Sejmie bez rewolucji

Czy PiS faktycznie złoży wniosek o wotum nieufności? Kiedyś na pewno, ale zaskoczeniem nie będzie jeżeli ani w styczniu, ani w lutym takowy się nie pojawi. W końcu Jarosław Kaczyński już trzy miesiące temu zapowiadał, że wniosek pojawi się w ciągu kilku tygodni. A wniosku, jak nie było, tak nie ma. Za to w międzyczasie va banque zagrał sam premier prosząc o wotum zaufania. Niespodzianki nie było, bo Donald Tusk wotum zaufania uzyskał, za jego udzieleniem zagłosowało 233 posłów, 219 było przeciw, a nikt się nie wstrzymał.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Orędzie Grodzkiego może zadziwić widzów TVP. I okazuje się, że Kurski nie ma tu nic do gadania
INNPoland 0 0Wielu firmom to się nie spodoba. Takie będą konsekwencje zmian w umowach śmieciowych
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0"Nocny pobór" we Wrocławiu. Do wojska na szkolenie ma się stawić 1500 osób
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
WYWIAD 0 0"To dlatego powiedziałam wow". Piekarska zdradza, o czym rozmawiała z Kaczyńskim
0 0"Kobietom należą się te pieniądze". Opozycja przeszła do działania w Senacie
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO

POLECAMY 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"