Dzieci Leonarda Cohena będą walczyć o pozostawiony przez ojca majątek – jednak nie pomiędzy sobą. Latorośle legendarnego muzyka pozwały osobę, która ich zdaniem sfałszowała ważne dokumenty.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Leonard Cohen przed śmiercią w 2016 roku założył fundusz Leonard Cohen Family Trust.
Opiewa on nie tylko na miliony dolarów, ale również przynależą do niego powieści, poezja czy fotografie artysty.
Dzieci Leonarda Cohena uważają, że zarządzającą funduszem osoba sfałszowała ważne dokumenty.
Kto zarządza pieniędzmi Leonarda Cohena?
Leonard Cohen tuż przed swoją śmiercią w 2016 roku założył fundusz Leonard Cohen Family Trust. W jego skład wchodzą nie tylko miliony dolarów pozostawione przez artystę, ale również jego poezja, powieści czy fotografie, których wartość szacowana jest na 48 milionów dolarów.
Prawa do zarządzania funduszem ma jedynie adwokat Cohena, czyli Robert Kory. Zgodnie z doniesieniami "New York Post", dzieci legendy muzyki uważają, że prawnik celowo sfałszował dokumenty, by móc zarządzać i wydawać pieniądze z funduszu.
Adamowi i Lorce Cohenom nie podoba się również fakt, że Kory nie konsultuje z nimi niczego. Prawnik wydał m.in. pośmiertną powieść muzyka, czyli "Bal trędowatych" (napisaną przez niego w latach 50.) oraz zorganizował wystawę dotyczącą twórczości Cohena "Everybody Knows" w Art Gallery of Ontario w Toronto.
"New York Post" przekazał również, że prawnik latorośli Cohena, Adam Streisand jest w posiadaniu dowodu, który wskazuje na to, iż wspomniane dokumenty zostały sfałszowane. Prawowitymi zarządcami majątku mieliby być Adam i Lorca oraz była ukochana Cohena Anjani Thomas.
Sam Robert Kory wszystkiemu zaprzecza i twierdzi, że zarzuty, jakoby dokumenty zostały sfałszowane, są absurdalne.
Cohen urodził się w 1934 roku w Montrealu w żydowskiej rodzinie o litewskich korzeniach. W 1956 roku wydał swój pierwszy tom poezji, "Let Us Compare Mythologies". Jak sam stwierdził, zajął się muzyką, bo zrozumiał, że nie uda mu się wyżyć z pisania.
Nagrał 14 albumów m.in. "The Songs of Leonard Cohen" (1967), "Live Songs" (1973), "New Skin for the Old Ceremony" (1974), "Various Positions" (1984), "I'm Your Man" (1988), "Ten New Songs" (2001) i "Dear Heather" (2004). Ostatni nagrany przez niego krążek "You Want It Darker" trafił na rynek tuż przed śmiercią, 21 października 2016 r.
Jestem psycholożką, a obecnie również studentką kulturoznawstwa. Pisanie towarzyszyło mi od zawsze w różnych formach, ale dopiero kilka lat temu podjęłam decyzję, by związać się z nim zawodowo. Zajmowałam się copywritingiem, ale największą frajdę zawsze sprawiało mi pisanie o kulturze. Interesuje się głównie literaturą i kinem we wszystkich ich odmianach – nie lubię podziału na niskie i wysokie, tylko na dobre i złe. Mój gust obejmuje zarówno Bergmana, jak i kiczowate filmy klasy B. Po godzinach piszę artykuły naukowe o horrorach, które czasem nawet ktoś czyta.