Justyna Kowalczyk ze srebrnym medalem mistrzostw świata. Na ostatnich metrach przegrała tylko z Marit Bjoergen

Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Justyna Kowalczyk wreszcie z medalem mistrzostw świata w Val di Fiemme! W biegu na dystansie 30 km Polka na ostatnich metrach uległa jedynie Norweżce Marit Bjoergen zajmując drugą lokatę.Już w połowie 30-kilometrowego dystansu ukształtowała się wyraźna trójka liderek, której na zmianę przewodziły Justyna Kowalczyk, Therese Johaug i Marit Bjoergen. W ten Polka i Norweżki rozpoczęły niezwykle wyrównany bój o podział medali. Nawet już po 29 km żadna z nich nie próbowała uciec, żadna przez cały ten dystans nie popełniła najmniejszego błędu. Wszystkie z wyrachowaniem czekały na rozstrzygniecie do samego finiszu.

Zobacz też: Justyna Kowalczyk nie dała rady podczas Mistrzostw Świata. Polka zajęła 5. miejsce, bieg zdominowały Norweżki

Przed ostatnią częścią biegu osamotniona trójka najlepszych zawodniczek postanowiła nawet wyraźnie zwolnić, by zebrać siły na walkę na ostatnich metrach. A na nich pozostały już tylko dwie odwieczne rywalki - Marit Bjoergen i Justyna Kowalczyk, gdyż Therese Johaug osłabła na ostatnim podbiegu i w jej zasięgu pozostała tylko walka o brąz.

Czytaj również: Justyna Kowalczyk wywróciła się w finale mistrzostw świata w Val di Fiemme. Polka zajęła ostatnie miejsce

To jednak wówczas Justyna Kowalczyk popełniła chyba jedyny drobny błąd. Pozwoliła wyprzedzić się Marit Bjoergen i przez kilka metrów ścigała się z norweską mistrzynią poza wyznaczonymi torami. Niestety bez szans. Między innymi dlatego w długim i wycieńczającym biegu do zwyciężczyni zabrakło jej ostatecznie zaledwie 3,7 sekundy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego
0 0Matka Brejzy uznała, że dość oszczerstw. Złożyła pozew przeciwko Pereirze
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"