Justyna Kowalczyk ze srebrnym medalem mistrzostw świata. Na ostatnich metrach przegrała tylko z Marit Bjoergen

Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Justyna Kowalczyk wreszcie z medalem mistrzostw świata w Val di Fiemme! W biegu na dystansie 30 km Polka na ostatnich metrach uległa jedynie Norweżce Marit Bjoergen zajmując drugą lokatę.

Już w połowie 30-kilometrowego dystansu ukształtowała się wyraźna trójka liderek, której na zmianę przewodziły Justyna Kowalczyk, Therese Johaug i Marit Bjoergen. W ten Polka i Norweżki rozpoczęły niezwykle wyrównany bój o podział medali. Nawet już po 29 km żadna z nich nie próbowała uciec, żadna przez cały ten dystans nie popełniła najmniejszego błędu. Wszystkie z wyrachowaniem czekały na rozstrzygniecie do samego finiszu.

Przed ostatnią częścią biegu osamotniona trójka najlepszych zawodniczek postanowiła nawet wyraźnie zwolnić, by zebrać siły na walkę na ostatnich metrach. A na nich pozostały już tylko dwie odwieczne rywalki - Marit Bjoergen i Justyna Kowalczyk, gdyż Therese Johaug osłabła na ostatnim podbiegu i w jej zasięgu pozostała tylko walka o brąz.

Czytaj również: Justyna Kowalczyk wywróciła się w finale mistrzostw świata w Val di Fiemme. Polka zajęła ostatnie miejsce

To jednak wówczas Justyna Kowalczyk popełniła chyba jedyny drobny błąd. Pozwoliła wyprzedzić się Marit Bjoergen i przez kilka metrów ścigała się z norweską mistrzynią poza wyznaczonymi torami. Niestety bez szans. Między innymi dlatego w długim i wycieńczającym biegu do zwyciężczyni zabrakło jej ostatecznie zaledwie 3,7 sekundy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego