"Hugo Chavez wciąż walczy o życie". Wiceprezydent Wenezueli dementuje plotki o stanie zdrowia przywódcy kraju

Hugo Chavez, prezydent Wenezueli, wciąż walczy o życie.
Hugo Chavez, prezydent Wenezueli, wciąż walczy o życie. Mark III Photonics / Shutterstock.com
Nicolas Maduro, wiceprezydent Wenezueli poinformował w piątek, że Hugo Chavez wrócił do Caracas, aby poddać się kolejnym, bardziej intensywnym zabiegom chemioterapii. Maduro chciał w ten sposób położyć kres plotkom o śmierci przywódcy kraju.


Kilka dni temu po drugiej stronie Atlantyku gruchnęła plotka, że poważnie chory prezydent Chavez może już nie żyć. Informował o tym, cytowany m.in. przez wp.pl były ambasador Panamy przy Organizacji Państw Amerykańskich, Guillermo Cochez.

Czytaj też: Hugo Chavez walczy o życie. Dlaczego w ogóle sytuacja w Wenezueli powinna nas interesować?

Władze Wenezueli zaprzeczyły, ale wbrew żądaniom opozycji odmówiły podania na szczegółów na temat stanu zdrowia prezydenta. Jednak w piątek, jak donosi "Huffington Post", Nicolas Maduro, wiceprezydent Wenezueli poinformował, że Chavez jest poddawany chemioterapii po tym, gdy w połowie stycznia pokonał poważną infekcję dróg oddechowych i obecnie “wciąż walczy o życie”.

"Huffington Post"

Wiceprezydent zacytował Chaveza, który stwierdził, że postanowił wrócić do Wenezueli ponieważ zacznie “nową serię bardziej intensywnych i mocnych” zabiegów chemioterapii i chce przejść je w Caracas. CZYTAJ WIĘCEJ


Obywatele nie mieli wielu informacji na temat stanu zdrowia prezydenta od czasu, gdy udał się na Kubę na kolejną operację. Jednym z nielicznych wyjątków były zdjęcia z 15 lutego, wykonane w Hawanie. W ostatnim czasie opozycja żądała dokładnych informacji o stanie zdrowia Chaveza, sugerując, że prawdopodobnie nie jest on już zdolny sprawować władzę.


Zobacz także: Wariat, opiekun, faszysta i rewolucjonista. Oto Hugo Chavez, jeden z najważniejszych światowych polityków

Tymczasem Minister Nauki Jorge Arreaza powiedział w państwowej telewizji, że Chavez wciąż “zawzięcie walczy i obecnie znajduje się w wojskowym szpitalu, w otoczeniu swoich lekarzy i rodziny”.

Źródło: "Huffington Post"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!

O TYM SIĘ MÓWI

0 0Elitarna grupa zaczyna szukać Woźniaka-Staraka. Jeden z nurków zdradza szczegóły
0 0Co dalej z poszukiwaniami Woźniaka-Staraka? Mamy najnowszy komentarz policji
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"