Posłowie PiS chcą ukarać TVP 2 za występ kabaretu Limo. "Przypominał projekcję nienawiści Departamentu IV MSW"

Posłowie PiS apelują do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o ukaranie TVP 2 za emisję programu kabaretowego
Posłowie PiS apelują do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o ukaranie TVP 2 za emisję programu kabaretowego Fot. Sebastian Rzepiel / Agencja Gazeta
Posłowie PiS z Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski wysłali do KRRiT wniosek o ukaranie TVP 2 za emisję programu kabaretowego "Tylko dla dorosłych". Ich zdaniem jeden ze skeczy "przekroczył granice obrzydliwości" i naruszył dobre obyczaje.


Parlamentarzyści Andrzej Jaworski, Małgorzata Sadurska i Bartosz Kownacki, w piśmie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie precyzują, co niewłaściwego zaprezentowali uczestnicy programu "Tylko dla dorosłych" wyemitowanego w TVP 2 w piątek 8 marca o godzinie 23:05. Wskazują tylko, że chodzi o Ewę Błachnio, Kacpra Rucińskiego i Abelarda Gizę, czyli członków kabaretu Limo.

Czytaj także: Demotywatory.pl; Kwejk.pl; Wiocha.pl. Humor zalał polski internet. Co się stało z naszym dowcipem?

"Program nie powinien być nadany w żadnej telewizji, zwłaszcza w publicznej. Przekroczył on nie tylko granicę obrzydliwości, ale naruszył art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji: nieposzanowania przekonań religijnych odbiorców oraz rozpowszechniania treści wulgarnych i naruszających dobre obyczaje" – czytamy we wniosku do KRRiT.

Autorzy pisma twierdzą także, że program "bardziej przypominał projekcję nienawiści przygotowaną przez Departament IV MSW niż program kabaretowy".

"Program adresowany do osób starszych, dozwolony od lat 16., przedstawiony, jako kabaret i satyra w sposób bezpardonowy ośmieszał i drwił z osób wierzących, osób starszych, osób mających inny światopogląd niż redakcja TVP2" – mówi cytowany przez portal radiomaryja.pl poseł PiS Andrzej Jaworski.


Czytaj także: Kabarety w Polsce są pruderyjne? Dlaczego nasi komicy nie żartują sobie z chorób, gwałtu czy religii

Ze strony TVP dowiadujemy się, że "Tylko dla dorosłych" to program, w którym "satyrycy, aktorzy i artyści kabaretowi przedstawiają skecze, monologi, piosenki oraz wiersze o frywolnej treści". Fragment odcinka z udziałem kabaretu Limo zobaczyć można na YouTube.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...