Emmy 2023 zostały w końcu rozdane! Choć gala wręczenia nagród została przeniesiona o parę miesięcy, lista laureatów "telewizyjnych Oscarów" nie przyniosła zbyt wielu zaskoczeń. Oto wszyscy nagrodzeni.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Nagrody Emmy 2023 powinny zostać rozdane w połowie września ubiegłego roku. Ze względu trwające wówczas w Hollywood strajki przyznająca "telewizyjne Oscary" Amerykańska Akademia Telewizyjna zdecydowała o przeniesieniu gali na 16 stycznia 2024.
Choć ta decyzja była wówczas zaskoczeniem, patrząc teraz na listę nagrodzonych, widać na nich samych pewniaków. Bank rozbiły trzy produkcje: "Sukcesja","The Bear" oraz "Awantura".
Te same tytuły triumfowały zresztą w zeszłym tygodniu podczas Złotych Globów. Te dwa pierwsze seriale historycznie zbierały już morze nagród, jednak nowością jest mini-serial "Awantura", będący koprodukcją Netfliksa i studia A24.
"Jeśli czujesz się wiecznie sfrustrowany, zirytowany i masz wrażenie, że nic ci nigdy nie wychodzi, obejrzyj 'Awanturę'. Po fenomenalnym serialu Netfliksa o dwójce zestresowanych kierowców, których pochłania małostkowa kłótnia, będziesz miał wrażenie, że jesteś mistrzem zen albo... wręcz przeciwnie: dasz upust siedzącemu w tobie wk*rwowi. Taka serialowa perła zdarza się rzadko" – przeczytacie w recenzji Oli Gersz.
Emmy 2023. Pełna lista laureatów
Najlepsza reżyseria – serial komediowy
Bill Hader "Barry" (odc. "wow")
Christopher Storer "The Bear" (odc. "Review")
Amy Sherman-Palladino "Wspaniała pani Maisel" (odc. "Four minutes")
Mary Lou Belli "The Ms. Pat Show" (odc. "Don't Touch My Hair")
Jestem psycholożką, a obecnie również studentką kulturoznawstwa. Pisanie towarzyszyło mi od zawsze w różnych formach, ale dopiero kilka lat temu podjęłam decyzję, by związać się z nim zawodowo. Zajmowałam się copywritingiem, ale największą frajdę zawsze sprawiało mi pisanie o kulturze. Interesuje się głównie literaturą i kinem we wszystkich ich odmianach – nie lubię podziału na niskie i wysokie, tylko na dobre i złe. Mój gust obejmuje zarówno Bergmana, jak i kiczowate filmy klasy B. Po godzinach piszę artykuły naukowe o horrorach, które czasem nawet ktoś czyta.